Brigáda, jež se uskuteční ve dvou dvoutýdenních turnusech, je určena studentům ve věku od 16 do 19 let s trvalým bydlištěm v Kopřivnici, popřípadě v jejích místních částech.

V prvním termínu budou studenti zvelebovat prostranství ve městě od 11. do 22. července, srpnovému turnusu budou pak patřit dny v období od 15. do 26. srpna. Na zájemce čeká celkem šest hodin práce denně, a to v době od 7.30 do 14 hodin, přičemž mají nárok na třicetiminutovou přestávku.

ÚKLID, ÚDRŽBA A DALŠÍ POMOCNÉ PRÁCE

„Zájemci o brigádu se budou za příznivého počasí věnovat především zvelebování veřejných prostranství ve městě. Konkrétně se jedná o údržbu zeleně a chodníků, nátěry plotů a herních prvků, úklid, úpravu sportovních ploch, pomocné práce ve sportovních areálech nebo údržbu lašské naučné stezky," nastínil připravené úkoly Jaroslav Jiřík z odboru životního prostředí kopřivnické radnice.

Pro zájemce jsou přihlášky k dispozici už nyní na webových stránkách města. Vyplněné je mohou odevzdat osobně na personální oddělení kopřivnického městského úřadu nebo ji zaslat elektronicky na emailovou adresu oddeleni.personalni@koprivnice.cz , a to nejpozději do středy 25. května.

ROZHODNE LOS

Kopřivnická radnice nabízí tamním studentům letní brigádu již třetím rokem, letošní novinkou však bude odlišný systém rozhodování o účasti zájemců. Vloni o tom rozhodovalo pořadí přihlášených, letos budou studenti, včetně tří náhradníků, vylosováni místostarostou města Stanislavem Šimíčkem, a to do konce měsíce května.

BRIGÁDNÍKY HLEDAJÍ I NA DALŠÍCH MÍSTECH

Na letní brigády spojené s údržbou obecního majetku se může přihlásit také mládež z obce Bítov. Zájemci starší 15 let se mohou hlásit starostovi obce do konce května, brigádničit pak budou v červenci od 8 do 13 hodin. Vydělat si mohou od 50 do 80 korun na hodinu, záležet bude na jejich pracovním výkonu. Pro dívky připravila obec natěračské a zahradnické práce, kluci budou provádět drobné zednické a zámečnické práce či terénní úpravy.

Studenty na brigádu shánějí také například v Suchdole nad Odrou nebo v Novém Jičíně, kde bude brigáda probíhat v období od 6. června až do 9. září. Město zaměstná celkem 56 mladých lidí, pro které v rozpočtu vyčlenilo 200 tisíc korun.

Ivana Reková