Letošního Ateliéru fantazie se zúčastnilo čtrnáct družstev. „Byl to rekordní ročník z pohledu cizích účastníků,“ nastínila Jarmila Dokoupilová, ředitelka Střední školy Odry, která je každoročně organizátorem přehlídky. Kromě domácích Oder, se zúčastnila škola ze slovenského Dolného Kubína, Vizovic, Šumperku, Bruntálu, Přerova a Znojma. „ je to hlavně díky osobním kontaktům,“ vysvětlila pestrou účast Dokoupilová
Dívky a jeden kadeřník tvořili modely na témata Hollywood, Hollywood, Granada, Mráz a Skřeti. Porota posuzovala jednotlivé kategorie, a také předvedení konečného modelu, takže záleželo i na modelce.

Stejně jako loni družstva mohla použít na výrobu modelů cokoliv, s výjimkou živých zvířat. Asi nejčastěji soutěžící sáhli po tématu Mráz, naopak příliš netáhla Granada. K vidění byla opět řada až bizarních modelů, které často vypovídaly o tom, že tvůrčí fantazie nezná mezí. Porota nakonec vybrala jako nejlepší družstvo kvarteto ze Šumperku, na druhém místě skončilo družstvo Vizovic, třetí Dolný Kubín. Nejlepší prezentaci předvedl domácí tým z Oder. „Je to sice soutěž, ale více než o vítězství tady jde o srovnání toho, co dělají a umí druzí a o výměnu informací a zkušeností,“ uzavřela Dokoupilová.