Bystrost, předvídavost a taky kapku toho štěstí budou už brzo potřebovat studenti, kteří mají v plánu zapojit se do historicky největšího a v pořadí prvního ročníku turnaje v piškvorkách, který pořádá občanské sdružení Student Cyber Games (SCG). Nad čtverečkovaným papírem se podle pořadatelů soutěže má utkat na patnáct tisíc hráčů. „Piškvorky jsme vybrali především proto, že je to jednoduchá a zároveň propracovaná hra. Chceme, aby studenti rozvíjeli svůj intelekt zábavnou formou a tahle hra to podle nás umožňuje,“ vysvětlil hlavní koordinátor projektu Richard Malovič. „Přihlásit se do této soutěže může každý student střední školy a to u svých kantorů,“sdělil Jan Benda ze sdružení SCG s tím, že registrace je možná pouze do 17. října.

Do tohoto pátku mají jednotlivé školy za úkol vybrat z řad svých studentů dva pětičlenné týmy, které je budou reprezentovat v oblastním kole. „Ti nejlepší z nich pak postoupí do krajského a později i do celorepublikového finále,“ řekl Benda a dodal, že vítězné družstvo si kromě titulu mistr České republiky v piškvorkách odnese také řadu cen, mezi něž bude patřit adrenalinový mix dle vlastního výběru. „Vítězné družstvo si bude moci užít na atrakcích, jako je zorbing, skákací boty či terénní čtyřkolky,“ vyjmenoval část výhry Benda.

Oblastní kolo soutěže se uskuteční ještě tento měsíc, konkrétně 30. října a to v budově Gymnázia a Střední odborné školy v Novém Jičíně. A byť je to právě tato škola, která oblastní kolo hostí, tak z řad jejich studentů nevzniklo doposud žádné soutěžní družstvo. „Přesto, že poskytujeme na tuto akci prostory, nemáme od nás do dnešního dne přihlášený ani jeden tým,“ potvrdila zástupkyně vedení novojičínského Gymnázia Jitka Hanzelková. „Tu informaci o této soutěži jsme studentům poskytli, ale zatím to vypadá, že už piškvorkám odrostli,“ zalitovala Hanzelková, která nepřestává věřit, že se přece jen nějací piškvorkoví nadšenci objeví. „Já doufám, že do pátku aspoň ta dvě družstva nějak dohromady dáme,“ uzavřela s nadějí Hanzelková.