„Jednalo se o jazykový pobyt, který byl z poloviny hrazený školou,“ poznamenala ředitelka školy Pavla Hostašová a upřesnila, že škola dotovala cestu a pobyt čtyř studentek a dvou vyučujících třiceti tisíci korunami.

Místem pobytu dívek bylo přímořské městečko Worthing, kde děvčata bydlela v rodinách. Dopoledne každý den se dívky účastnily výuky, odpoledne absolvovaly výlety na zajímavá místa v okolí. V rámci pobytu byla i celodenní návštěva Londýna. „V Londýně to bylo skvělé, ale líbilo se mi to i na jiných zajímavých místech,“ líčila nadšeně po návratu studentka, která s ostatními navštívila Hastings známý pašeráckými jeskyněmi, přístav Portsmouth, kde si návštěvníci mohli prohlédnout loď admirála Nelsona. „Nádherné byly útesy Seven Sisters, líbily se mi lázně Brighton, a zajímavý místem byl kamenný kruh Stonehenge, a samozřejmě, Londýn, kde jsme obešli všechna nejvýznamnější místa,“ přidala poznatky spolužačka Alžběta Fliedrová.

Kromě toho, že se dívky zdokonalily v angličtině, poznaly také nové kamarádky. Pobyt s nimi totiž ve stejnou doby absolvovali studenti České Lípy, Slaného a Prahy.