O prázdninách městys a tamní Muzeum Moravských bratří navštívil ředitel muzea v Genadendalu z Jihoafrické republiky. Mimo jiné vedl bohoslužbu v evangelickém kostele a podílel se na slavnostním otevření výstavy Nelson Mandela a Moravští bratři.

„Výstava informuje o tom, jak byla osada Genadendal založena Georgem Schmidtem z Kunína a význam tohoto počinu byl vyzvednut tím, že president Mandela si pojmenoval po moravském Genadendalu presidentskou residenci," uvedl Daniel Říčan ze spolku Moravian. Výstava je v suchdolském evangelickém kostele k vidění každý čtvrtek.

Další akcí, na kterou dorazí hosté ze zahraničí, je sedmá mezinárodní konference Moravian, která se uskuteční od 16. do 18. října. Hlavním tématem letos budou Ženy Moravských bratří. V listopadu Suchdol navštíví delegace indiánů Delawarů z kanadského města Moraviantown.

„Jejich návštěva je součástí projektu, který jim má odhalit záhadu, jak se ocitli z Manhattanu v Kanadě. David Zeisberger ze Suchdolu byl ten, kdo se zasloužil o zachování jejich existence na jiném místě amerického kontinentu, a kdo podrobně prostudoval a zaznamenal jejich jazyk," doplnil Daniel Říčan.