Přehlídka amatérského umění se zde konala poprvé před třemi lety. Tehdy iniciátorka suchdolského programu okopírovala námět u obdobné přehlídky talentů, která se konává v Kopřivnici, nazvané Schody. „Že to vzniklo tady, u nás v Suchdole, to byl můj nápad. Ale ten prvotní impuls mi daly právě kopřivnické Schody,“ prozradila Miloslava Klichová. „V Kopřivnici to mají více profesionální, mají tam kapely a ozvučení. Nám to tady ale stačí. Děti se aspoň můžou předvést a rodiče uvidí, co jejich ratolesti umí,“ dodala Klichová. „Děti se vždycky v různých kroužcích něco naučily a měly možnost to ukázat jenom důchodcům a nebo na Den matek. Teď mají aspoň ještě jednu příležitost,“ vysvětlila Klichová.

Jako předchozí dva ročníky, i ten třetí suchdolského odvaž se byl naplněn především tancem. „Přitom tady máme hodně jiných talentů. Například se zde cvičí bojové umění a máme tady i pěvecký soubor, který je hodně dobrý. Bohužel se nikdy nezúčastnili,“ zalitovala Klichová a dodala, že zájemci o vystoupení zde mohou moderovat, říkat básničky či vtipy nebo i zpívat. Právě zpěv by si pro své vystoupení prý vybrala i sama organizátorka. „Zazpívala bych, ale v davu, tam se to ztratí,“ smála se Klichová.

Suchdolského odvaž se mohou zúčastnit zájemci nejen místní, ale také přespolní. „Není to jen pro lidi ze Suchdolu, měli jsme tady děti z Mankovic i ze Studénky. Kdokoliv se může předvést,“ zdůraznila Klichová s tím, že ani věk nehraje roli. „Byly tady i děti předškolního věku, které předvedly břišní tance,“ dodala a současně upozornila, že už teď plánuje uskutečnit další ročník této akce. „O konání se lidé mohou dozvědět ze suchdolského zpravodaje a nebo z internetových stránek obce,“ doplnila Klichová.