Při této příležitosti se na podiu v sadu E. Beneše představí řada muzikantů, kteří potěší milovníky různých hudebních žánrů. Součástí akce bude také jarmark místních tvůrců Zahrada a děti se mohou těšit na oblíbené Cyklohrátky.

Kopřivnické oslavy svátku hudby budou rozděleny do dvou bloků. Dopoledne od 9 do 11:30 se publiku představí sbory a kapely místních základních škol. Na podiu u Galerie Galaxie vystoupí nejen žáci, ale také jejich učitelé.

Odpolední blok zahájí v 15 hodin Big band, zpěváci a kytaristé z První soukromé základní umělecké školy MIS music. V 17 hodin zahraje známé rockové hity v netradičním akustickém pojetí skupina Acoustica, v 19 hodin vystoupí známé vokální seskupení Fragile a ve 21 hodin program uzavře kapela The Yellow Socks s vlastními rock´n´rollovými songy ve stylu 50. let.

Stejně jako vloni bude součástí odpoledního programu také jarmark místních tvůrců Zahrada. „Na Zahradě najdete všechny dárky pro paní učitelky a ještě mnohem víc! Hrníčky, tašky, šaty, šperky, kosmetiku, svíčky, med a mnohé další! Nebude chybět ani jóga, tvořivé workshopy, herní koutek a fůra jídla i pití,“ lákají organizátorky Adéla Veřmiřovská a Zuzana Přívětivá, které akci připravují již podesáté.

Přestože Evropský svátek hudby je zejména oslavou muzikantů, tvůrců a kultury, na své si přijdou také malí milovníci pohybu. Na nedaleké louce u radnice se totiž uskuteční Cyklohrátky.

„Oblíbené dětské závody se měly konat již na začátku června, ale bohužel nám nepřálo počasí. Nechtěli jsme je dlouho odkládat, a proto jimi obohatíme oslavy svátku hudby. Čeká nás tedy opravdu pestré odpoledne,“ uvedla koordinátorka projektu Zdravé město Kopřivnice Ivana Holubová.

Cyklohrátky, začnou v 16 hodin registrací závodníků, samotný start je plánován o 30 minut později. Závodníci pojedou ve čtyřech věkových kategoriích, přičemž tři budou pro kola a jedna pro odrážela. Každé startující dítko obdrží sladkou odměnu a ta nejlepší v každé kategorii také diplomy a pěkné ceny.