„I přesto, že nám počasí dokázalo, že příchod zimy se pomalu, ale jistě blíží, sešla se v areálu školy spousta dětí v doprovodu svých rodičů, prarodičů a příbuzných, kteří si zde přišli nejen připomenout tento svátek, ale také si zasoutěžit a netrpělivě očekávali příjezd svatého Martina,“ uvedla Eliška Flajšerová z kulturně-historického spolku Strážci-Guardians z Nového Jičína, který akci uspořádal ve spolupráci s vedením a kolektivem pracovníků Mateřské školy Dlouhá 56 a za finanční podpory agentury Comac Jobs.

V průběhu akce organizátoři nezapomněli ani na doprovodné aktivity pro děti, připravili různé soutěže, opékání, nechyběly ani projížďky na ponících či na závěr oblíbený lampionový průvod, do kterého se zapojil i svatý Martin na koni.

„Spolu s dětmi se za svitu lampiček, lucerniček a lampionů vydal na krátký průvod skrz sídliště v Loučce. Po návratu byly děti odměněny drobným dárkem a spokojeně jako světlušky odcházely domů s očekáváním, zda přijede Martin i příští rok,“ doplnila za organizátory Eliška Flajšerová.