Když se řekne příměstský tábor, každý si vybaví organizovanou zábavu pro děti ve střediscích volného času či jiných zájmových spolků. Jeden speciální příměstský tábor se ale uskuteční v Novém Jičíně a jeho účastníci se řadí věkem k pokročilejším. To však neznamená, že si ho nedokážou užít stejně jako nejmladší generace.

„S touto myšlenkou přišla organizace ProSenior Nový Jičín, jejímž zřizovatelem je město. Pro šest klientů denního stacionáře Domovinka zajistila terapeutický pobyt na statku Bludička,“ sdělila mluvčí novojičínské radnice Marie Machková s tím, že ProSenior se s nápadem přihlásil do programu Plníme přání seniorům a uspěl, takže tábor bude financován z tohoto projektu.

„V našem stacionáři Domovinka poskytujeme péči lidem, kteří jsou částečně odkázáni na pomoc druhé osoby, v době, kdy jsou jejich rodinní příslušníci například v práci. Příměstský tábor by jim měl umožnit pobyt v jiném prostředí. Věříme, že pobyt na statku bude mít pozitivní vliv na jejich psychiku,“ řekla vedoucí organizační složky města ProSenior Alice Hynčicová.

Žádnou překážkou není ani fakt, že většina táborníků je odkázána na invalidní vozík. Mohou se těšit na krásně strávené chvíle na čerstvém vzduchu, na farmě navíc budou asistovat při péči o hospodářská a domácí zvířata. Součástí jejich pobytu budou i kreativní dílny a po celou dobu bude účastníkům příměstského tábora k dispozici průvodce a lektorka. „Třeba se v myšlenkách vrátí zpět do radostného období dětství, kdy se starali o králíky, slepice, husy, kachny, ovce a kozy,“ dodala Alice Hynčicová.

Jak dodala mluvčí města závěrem, prázdninový pobyt seniorů ve Venkovské škole Bludička přijde na 9 tisíc korun. „Ty bychom měli získat částečně od soukromé firmy a částečně z veřejné sbírky, kterou daná společnost vyhlásila. Více informací a možnost přispět na příměstský tábor seniorů zájemci najdou na stránkách: www.plnime-prani-seniorum.cz. Sbírka trvá až do 31. července,“ doplnila na závěr Alice Hynčicová.