Když se na podzim loňského roku otevřel úsek dálnice mezi Bělotínem a Hladkými Životicemi řidiči zajásali nad tím, o kolik se zkrátí čas jízdy na Ostravu, respektive Olomouc. Mezi nimi byli i řidiči z Oder, Mankovic a blízkého okolí. Před očima totiž měli téměř denně přivaděč a sjezd, které dodavatelé stavěli nedaleko mankovického asanačního střediska.

Jenže, práce se v zimě zastavily a nedodělaný nájezd i sjezd uzavřely závory. Mezi místními řidiči začaly vznikat dohady, zda tento přivaděč bude sloužit veřejnosti. Začala se totiž šířit informace, že přivaděč má sloužit hlavně pro středisko údržby, které v místě stojí. „Zatím jsme nuceni využívat nájezdů u Hranic nebo u Fulneku,“ uvedl například tajemník Městského úřadu v Odrách Petr Mlčoch.

Po zhruba deseti měsících se ale oderští a mankovičtí řidiči dočkají. Již několik týdnů v místě přivaděčů jezdí asfaltovací stroje, počátkem týdne se po okrajích asfaltu začala objevovat svodidla. „V Mankovicích bude klasický veřejný nájezd a sjezd, uvedl Roman Kluzák z tiskového oddělení Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). Na webových stránkách ŘSD se nedávno objevila informace, že 13. srpna by měl být otevřen úsek dálnice mezi Hladkými Životicemi a Bělotínem v plném provozu. Doposud byla jeho část zprovozněna pouze v jednom jízdním pruhu z každého směru. Právě toto datum by mělo být také datem, kdy se pro veřejnost otevře přivaděč u Mankovic.

„Podle posledních informací, které mám, se to vzhledem k situaci, která v místě nastala po přívalových deštích na Moravě, opozdí. Je tam nějaký drobný skluz. Ale srpen pořád platí. Spíše to bude po patnáctém. Dříve zřejmě ne,“ sdělil dále Kluzák. „Takže se počítá s napojením Oder, ale nebylo to zprovozněno právě kvůli tomu, že tam byl jen ten jeden pás,“ uzavřel Kluzák.