Povodeň poznamenala stovky domů na Novojičínsku. Na těchto postižených místech pomáhají dobrovolní i profesionální hasiči, armáda a další dobrovolníci, kteří nechtějí jen nečinně přihlížet. Do prací se začali zapojovat i policisté. Ve svém volném čase přijíždějí do obcí a pomáhají, kde je třeba.

Na dvě desítky příslušníků Policie ČR z Novojičínska navštěvují ve svém volnu oblasti, zasažené povodní, aby zde nabídly tolik potřebný artikl – pomoc. „Část z nich byla v Životicích u Nového Jičína a další v Jeseníku nad Odrou. V Životicích pomáhali například odstranit naplavené dřevo. V Jeseníku zase při úklidech v domech, které byly zaplaveny,“ informoval okresní policejní mluvčí Zbyněk Tomšík. Policisté přišli nabídnout pomoc také z důvodu, že v osudnou středu byli na místě, a viděli, co všechno dokáže vodní živel, když se vymkne kontrole. Čtvrteční ráno pak bylo pro mnohé nezapomenutelným. Následy povodně braly dech nejen jim, ale také obyvatelům a návštěvníkům oblastí. „Ty policisty to v určitém smyslu zasáhlo. Viděli jak tu vodu, tak i potom, když opadla, následky. Jsou tam dokonce dva případy, kdy mají policisté dovolenou, ale i přesto tam jsou a pomáhají,“ doplnil Tomšík s tím, že lidé v postižených oblastech přijímají materiální i fyzickou podporu.

Policisté budou pomáhat také o víkendu. „Měli by přijet i dobrovolníci z Ostravy, kteří se o tom dozvěděli. Snad by měl být vypraven také autobus. Dnes nás má být asi třicet,“ upřesnil Tomšík a dodal, že on sám se akce zúčastní ve svém volnu. Uvést obydlenou krajinu alespoň z části do původního stavu však potrvá ještě několik měsíců.