V pátek uzavřelo svá jednání ve volbách vítězné sdružení Studeňáci pro Studénku, které získalo v jedenadvacetiletém zastupitelstvu devět mandátů a tudíž mu chyběly pouhé dva k zisku většiny. „Už jsme dohodnuti. Dohodli jsme se o spolupráci s KDU-ČSL,“ sdělil pro Novojičínský deník Libor Slavík z vítězného sdružení, který ve volbách získal druhý nejvyšší počet hlasů po stávajícím starostovi Lubomíru Šobichovi.

Libo Slavík doplnil, že už mají také rozhodnuto o rozdělení funkcí – starostou Studénky by se měl stát on, post místostarosty by měl zastávat Lubomír Šobich. „Záleží na tom, zda se to prohlasuje v zastupitelstvu,“ doplnil Libor Slavík. Studeňáci pro Studénku mají společně s KDU-ČSL dohromady 12 mandátů.

Již minulý týden jsme informovali o dohodě o spolupráci v Kopřivnici, kde podepsali koaliční smlouvu sdružení Krásná Kopřivnice, ODS (dosavadní starosta Miroslav Kopečný – pozn. red.), KDU-ČSL+TOP 09, STAN, Zelení a Sdružení nezávislých Kopřivnice. Spolupráce je narýsovaná také v Bílovci, kde vítězné sdružení Bílovecká patnáctka uzavřela předběžnou dohodu o spolupráci s ČSSD a ODS, a také v Novém Jičíně to vypadá, že je rozhodnuto – memorandum o společném postupu podepsali zástupci ANO 2011, Strany Zelených, ODS a KDU-ČSL.

„Ještě budeme jednat s dalšími stranami,“ sdělil pro Novojičínský deník starosta Oder a kandidát vítězného sdružení Změna pro Odersko 2020. Složitá vyjednávání má za sebou Frenštát pod Radhoštěm, podobné je to ve Fulneku a Příboře. Se starostou Štramberka, Davidem Plandorem z vítězného sdružení Změna pro Štramberk – Nezávislí, se redakci nepodařilo spojit.