Na tomto tradičním veletrhu, který patří k největším výstavním událostem v oblasti zemědělských technologií a strojů na světě, bude kopřivnická společnost prezentovat speciální vůz řady Phoenix. Jednat se bude konkrétně o vozidlo Tatra Phoenix Euro 6 v provedení návěsový tahač s podvozkem v konfiguraci 4x4 určené pro kompletaci se zemědělskými návěsy. Známé je též pod označením Tatraktor.

POHYB V TERÉNU

„Nové speciální vozidlo je vybaveno prodlouženou takzvanou spací kabinou a je uzpůsobeno pro pohyb jak na zemědělských plochách, tak na běžných silnicích. Novinku automobilka vystaví ve spolupráci se svým německým dealerem Metallbau und Fahrzeughandel Friedrich,“ uvedl mluvčí společnosti Tatra Trucks Andrej Čírtek s tím, že vozidlo bude na veletrhu k vidění v jejich společném stánku v hale číslo 4, A21.

Veletrh Agritechnica se každoročně těší velkému zájmu vystavovatelů i návštěvníků z celého světa. Jeho historie se začala psát už v polovině 80. let minulého století ve Frankfurtu nad Mohanem, přičemž od poloviny 90. let se pravidelně každé dva roky koná v Hannoveru. V roce 2015 si přehlídku zemědělské techniky, na které se ve více než dvaceti výstavních halách prezentovalo přes 2800 vystavovatelů z 52 zemí, nenechalo ujít více než 450 tisíc návštěvníků ze 115 států světa.

Letošní ročník veletrhu se uskuteční v polovině měsíce, konkrétně v termínu od 12. do 18. listopadu.