Rychlé poskytnutí tatrovek pro potřebu hasičů podpořili osobně akcionáři společnosti Tatra Trucks, Michal Strnad, majitel holdingu Czechoslovak Group, a René Matera, majitel holdingu Promet Group.

Legendární dakarská Tatra 815 6x6
Malý Dakar na Pustevnách. Legendární Tatra Babča se promenádovala u Libušína

Pavel Lazar, generální ředitel Tatra Trucks, uvádí: „Komunikovali jsem s Hasičským záchranným sborem, jakou pomoc může automobilka Tatra Trucks poskytnout, a poskytnutí sklápěček pro odvoz suti jsme vyhodnotili jako velmi potřebnou a užitečnou věc. V případě, že by to bylo potřeba, je Tatra připravena nasadit na pomoc i své tovární řidiče. Pevně věřím, že naše pomoc posílí schopnosti HZS a urychlí odstraňování následků této živelní pohromy.“

Tři zapůjčená vozidla byla předána HZS v úterý 29. června, další dvě pak ve středu 30. června.

První čtyři automobily navezli řidiči v úterý 6. dubna 2021 do nového Muzea nákladní automobilů v Kopřivnici. V muzeu má být celkem sedm desítek automobilů značky Tatra.
Podívejte se, do nového muzea v Kopřivnici dnes najížděly první historické Tatry

K TÉMATU 

O Tatra Trucks a.s.

Akciová společnost Tatra Trucks převzala v roce 2013 světoznámou kopřivnickou automobilku, která po změně vlastnické struktury prošla úspěšnou restrukturalizací. Kromě standardizovaných modelových řad vyrábí i speciální nákladní vozidla na míru požadavkům zákazníka. Osmdesát procent produkce automobilky je určeno k exportu. Automobilka Tatra Trucks zaměstnává více než 1000 lidí a dalších více než 600 pracuje v dceřiném podniku Tatra Metalurgie zaměřeném zejména na slévárenství a kovárenství.