Radost všem automobilovým nadšencům udělala těsně před Vánoci kopřivnická automobilka Tatra Trucks. V rámci letošních oslav 120. výročí výroby motorových vozidel v Kopřivnici uvedla na trh novou publikaci s názvem Tatra nesmrtelná.

Ta svou koncepcí, členěním i grafickým provedením navazuje na knihu Tatra v hlavní roli z minulého roku, která ve svém obsahu shrnuje působení automobilky a jejich vozů na slavné Dakarské rallye.

Nová publikace autora Milana Olšanského na více než pěti set stranách tentokrát zachycuje historii vývoje, konstrukce, výroby i použití vozidel značek NW a Tatra, a to jak osobních, tak i užitkových, nákladních a speciálních.

Čtenáři se tak v knize seznámí s jednotlivými typy vozů z produkce kopřivnické společnosti a také s celou řadou osobností, které se zásadně podílely na vývoji, konstrukci či výrobě těchto unikátních automobilů. Kromě toho se dočtou také zajímavosti z oblasti společenského zařazení automobilky v různých dobách posledních tří století.

Publikace je zároveň obohacena o velké množství fotografií, přičemž mnohé z nich jsou publikovány vůbec poprvé v historii Tatra Trucks.

„Velkou pozornost v nové knize věnuji produkci nákladních vozidel, jelikož ta se v posledních dvaceti letech stala synonymem pro existenci firmy a v po většinu její historie tvořila hlavní výrobní program,“ přiblížil k publikaci její autor Milan Olšanský.

CELOROČNÍ OSLAVY

Podle slov generálního ředitele Tatra Trucks Radka Strouhala oslavili významný rok jejich společnosti již řadou akcí a vydání knihy Tatra nesmrtelná už je jakousi předvánoční třešničkou na dortu k letošním oslavám.

„Letošní výročí 120 let od počátku výroby motorových vozidel v Kopřivnici jsme oslavili například uvedením limitované edice vozidel Tatra Phoenix Euro 6 Präsident na trhu a několika dalšími zajímavými akcemi,“ uvedl Radek Strouhal.

Tatrováčtí fanoušci si mohou knihu, jež vzdává hold všem tatrovákům a zároveň je také poctou konstruktéru Milanu Galiovi, od tohoto týdne zakoupit na e-shopu společnosti Tatra Trucks.