Milovníci historických automobilů značky Tatra zažijí o první zářijové sobotě doslova žně a pastvu pro oči. Kopřivnice, rodné město těchto motokrasavců, bude opět po roce hostit veteránskou rallye, která jako tradičně odstartuje spanilou jízdou na Prostřední Bečvě. Do Kopřivnice by měl peloton vozů dorazit okolo 11 hodin dopoledne.

„Počítáme s tím, že účast na rallye bude podobná jako v loňském roce, tedy okolo sedmdesáti posádek," uvedla za organizátory Alena Čipová, s tím, že prohlédnout si je budou moci místní obyvatelé i návštěvníci města na prostranství před kopřivnickým kulturním domem.

OSLAVÍ VÝROČÍ

Letošní ročník akce bude spojený také s oslavami hned několika významných výročí spojených právě s kopřivnickou automobilkou. Veterán značky Tatra 57 oslaví na setkání pětaosmdesát let, Tatra 603 si připomene své šedesátileté výročí a již úctyhodné tři desítky let letos uběhly od startu vůbec první tatrovky na Dakaru.

Na pěší zóně u kulturního domu následně proběhne křest nové dětské knihy o tatrovkách, přičemž odjezd všech účastníků sobotního mezinárodního srazu, který je zároveň Memoriálem Josefa Veřmiřovského, naplánovali pořadatelé na třicet minut po 13. hodině.