Tělo oběšeného jednatřicetiletého muže bylo nalezeno v úterý zhruba dvacet minut před 17. hodinou v lesním porostu v místě zvaném Kúty, ve směru z Lichnova na Štramberk. Muž visel na silonovém tažném laně na větvi vzrostlého buku.

„Jsme z toho nervózní. Mezi lidmi kolují zprávy, že nešlo o sebevraždu, ale vraždu. Kriminálka s námi mluvila, ale v dané chvíli nebyli schopni odpovědět, zda si smrt mladík přivodil sám. Oblast, kde se tato událost stala, byla do pozdních hodin neprodyšně uzavřena policií," sdělil Novojičínskému deníku svědek události s tím, že si myslí, že by lidé žijící v okolí místa měli dostat informaci, zda šlo o sebevraždu či vraždu.

„Není to poprvé, co se tady něco stalo, a nikdy nikdo z lidí v osadě a okolí nedostal odpověď na otázky, zda byla smrt násilná, či nikoliv," pokračoval svědek.

Podle Policie České republiky tělo poté, co jej ze stromu svěsili frenštátští hasiči, ohledala lékařka, která konstatovala smrt zadušením, neshledala známky cizího zavinění a nařídila provedení zdravotní pitvy.

Poté ohledali místo činu a tělo zemřelého policejní vyšetřovatelé.

„Nebyly shledány žádné podezřelé skutečnosti ani okolnosti, které by nasvědčovaly cizímu zavinění," sdělil novojičínský okresní policejní mluvčí Petr Gřes s tím, že policisté nezajistili žádné upotřebitelné stopy. Dopis na rozloučenou na místě nebyl nalezen. Tomu, že se muž rozhodl skoncovat se životem sám, nasvědčuje i skutečnost, že se o sebevraždu pokoušel již dříve. Policisté zaznamenali pokus, kdy si pořezal zápěstí levé ruky a vyhrožoval skokem z hrany lomu Kotouč Štramberk.

„Jako možná příčina sebevraždy se jeví dlouhodobé psychické problémy a finanční potíže," doplnil Petr Gřes.