VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Tenisté dotaci opět nezískali

Ani na třetí pokus se Tenisovému klubu Kopřivnice nepodařilo dosáhnout na dotaci pro letošní rok. Zastupitelé finanční podporu neschválili ani na svém zářijovém jednání.

13.10.2016
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/František Géla

V březnu letošního roku rozhodli zastupitelé o odložení přiznání dotace, jelikož někteří z nich zpochybnili nárok tenisového klubu na částku požadovanou na pokrytí energetických nákladů. Tehdy zažádal klub tenistů o finanční podporu z města na energetické a provozní náklady spojené s pravidelnou činností dětí a mládeže a také na odměny trenérům.

Nejvyšší částku, celkem 238 tisíc korun, tvořila položka právě na pokrytí spotřebované energie. Poté, co se však žádost ani na červnovém zastupitelstvu nesetkala s úspěchem, se jeho členové k tomuto bodu vrátili na poprázdninovém jednání.

POŽADOVANOU ČÁSTKU KLUB SNÍŽIL

„Rozdíl proti materiálům, které byly zastupitelům předloženy na minulém zasedání, je ten, že požadavek je snížený a je na úrovni loňského roku. Důvody, pro které nebyla dotace tenisovému klubu poskytnuta při minulém zasedání zastupitelstva, pominuly," nechal se slyšet starosta města Miroslav Kopečný s tím, že požadovaná částka se snížila na 184 tisíce korun.

Opět se však ozvali odpůrci udělení této finanční podpory. Podle slov radního a zastupitele Ivana Telaříka se tenisový klub v nájemní smlouvě zavázal, že si bude energetické náklady hradit sám. „Smlouvy jsou od toho, aby se dodržovaly," zdůraznil Ivan Telařík.

Další členové zastupitelstva by podle svého vyjádření viděli řešení například v zavedení určitých energeticky úsporných opatření v tenisové hale a rovněž ve vyjednání nové smlouvy mezi městem a tenisovým klubem.

„Tuto problematiku bychom měli brát komplexně. Nejprve vyřešit majetkové vztahy, způsob provozování, vytvoření nové nájemní smlouvy a až poté se můžeme znovu bavit o příspěvku," řekla Dagmar Jančálková.

Kopřivnický starosta uvedl, že hlavní jádro problému vidí především v tom, že tenisová hala je stará a nezateplená, čímž dochází k velkým únikům tepla. Situaci v tomto případě neusnadňuje ani fakt, že halu spolu s dalším zařízením vlastní město, pozemky jsou naopak ve vlastnictví tenisového klubu. Žádost mezi zastupiteli přišli obhájit i zástupci Tenisového klubu Kopřivnice Miroslav Bartoň a Karel Fojtík, kteří se shodli na tom, že smlouva s městem není úplně optimální. „Kdyby hala nebyla skleněná a střecha plechová, tak by k takovému úniku tepla nedocházelo," poznamenal Miroslav Bartoň, přičemž jeho kolega následně doplnil: „I když v hale topíme naplno, tak ji nevytopíme."

SPOLEČNÁ JEDNÁNÍ JIŽ V NEJBLIŽŠÍCH DNECH

Podle místostarosty Lumíra Pospěcha bude vedení města již brzy jednat s tenisovým klubem o způsobu dalšího provozování tenisové haly, majetkovém narovnání vztahů a dalších souvisejících opatřeních. „Schůzku máme domluvenou na 20. října," potvrdil v úterý Deníku kopřivnický místostarosta.

Zastupitelé budou o výsledcích společných jednání nejpozději informováni na prosincovém zasedání.

Autor: Ivana Reková

13.10.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Předseda hnutí ANO Andrej Babiš po jasném vítězství ve volbách.
AKTUALIZOVÁNO
66

VOLBY 2017 V KRAJI: Oranžovou v Moravskoslezském kraji vystřídala modrá

JEDNA Z NADĚJÍ novojičínského plaveckého klubu Marie Skopalová (uprostřed) ukázala hned na úvod sezony výtečnou formu.

Skopalová přivezla ze Znojma zlato

Závišické judo znovu ukázalo kvalitu

Česká judistická špička se před časem sešla na mezinárodním turnaji Českého poháru - Brno Cup Open 2017. Úspěšný oddíl ze Závišic reprezentovali zkušení borci Adam Kahánek a Radek Rýpar. Nadějnému dorostenci Filipu Hanzelkovi pak vystavila stopku chřipka.

V Bílovci se bude stavět křížová cesta

Křížová cesta povede z Bílovce směrem na Bílov a hotová má být na jaře příštího roku.

Obec Mořkov chce zvelebit centrum

Odkup pozemku od Jednoty Hodonín schválili zastupitelé Mořkova.

Hokejisté kopřivnické Tatry pomohli dobré věci

Druholigoví hokejisté Tatry Kopřivnice společně darovali krev v Krevním centru Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě.   

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení