„Mým životním mistrem byl otec, který mě a mému bratrovi Davidovi předal vedle tesařských zkušeností hlavně lásku ke dřevu,“ vypráví Adam Haitl. Rodinnou firmu založil otec v roce 1997 a o pět let později ji předal svým synům.

Nyní se firma specializuje na pergoly a střechy. „Snažíme se zavést nové a zvláštní prvky do stavebnictví, které nás odliší od konkurence. Naší inspirací je alpský stavební styl, ale nezapomínáme na kvalitu ani na místní tradici,“ vysvětlil Haitl.

Více k vítězství Haitla v krajském kole se dočtete ZDE

Celkem o titul Živnostník roku 2009 bojuje čtrnáct lidí, kteří vyhráli krajská kola. Tesař z Bernartic se tak utká například s pekařkou perníků z Pardubic, hoteliérem z Liberce či výrobcem motocyklů, který bude reprezentovat Jihočeský kraj. Podpořit je mohou i lidé zasláním SMS zprávy.
„Veřejnost nemusí své kandidáty vybírat jen podle regionu, ale i podle zajímavého podnikatelského příběhu, náročnosti podnikání či profese,“ podotkl za organizátory soutěže Michal Kaderka. Lidé mohou posílat své SMS hlasy do 14. listopadu. Živnostník roku 2009 bude vyhlášen 26. listopadu.

Moravskoslezský kraj v této soutěži bodoval dvakrát po sobě. V roce 2007 dostal celorepublikový titul ostravský stavitel Libor Václavík, vloni výrobkyně uzenin z Dolního Benešova u Opavy Jarmila Klemensová. Soutěž je určena na podporu malého a středního podnikání.
havlíčková iva