„V rámci tohoto miniprojektu si budou moci zájemci sestavit vlastní ptačí budku. Celkem bude k dispozici padesát stavebnic pro tři druhy zpěvných ptáků sýkoru modřinku, sýkoru koňadru a lejska,“ řekl Pavel Mrva, ředitel školy a autor projekt.

Akce se bude konat v pondělí 1. dubna od 14 do 17.30 hodin a je určena pro veřejnosti bez omezení věku. „Nejraději však uvítáme žáky 1. stupně základní školy a jejich rodiče,“ doplnil Mrva.

Sestavování budek bude probíhat v učebně biologie v přízemí gymnázia. Účastníci akce by si s sebou měli přinést pouze vlastní ruční nářadí kladívko střední velikosti a šikovné ruce. U nejmenších účastníků je vhodná přítomnost zdatného pomocníka. „Stavebnice jsou velice jednoduché a zvládne je i úplný laik. Sestavené budky si pak účastníci po vyplnění krátkého dotazníku mohou odnést s sebou domů.

Nedílnou součástí projektu pak bude sběr informací o obsazenosti jednotlivých budek za rok 2019 a následné vytvoření mapy druhové hustoty drobných pěvců na území města,“ doplnil ředitel bíloveckého gymnázia Pavel Mrva.

V rámci akce budou moci účastníci zhlédnout malou interaktivní výstavu zaměřenou na myslivost. Abyste měli jistotu, že na vás zbude budka, můžete si ji rezervovat na adrese pmrva@gmk.cz. Rezervace budou přijímány do 31. března 2019 nebo do vyčerpání zásob.

Projekt Adoptuj budku zaštiťuje ZO ČSOP Nový Jičín, Záchranná stanice a Dům přírody Poodří v Bartošovicích a senátor Petr Orel.