VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Tipy Deníku aneb Mikulášská "jízda" na Novojičínsku

Páteční dopoledne na Masarykově náměstí v Novém Jičíně bude patřit především dětem. V ostatních městech Novojičínska se bude Mikuláš slavit až odpoledne nebo v sobotu.

5.12.2014 AKTUALIZOVÁNO 5.12.2014
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Archiv Deníku

Dopolední část akce nazvané Den s Mikulášem na Masarykově náměstí v Novém Jičíně je určena především pro děti a mateřské školy, odpoledne pak už bude patřit školákům a veřejnosti.

V 16 hodin začne Podvečer s anděly s podtitulem Cirkus trochu jinak.

Poběží čerti i letos? Mikuláš, čert i andělé, ale také mnohé jiné pitoreskní postavičky se objevují každoročně v období kolem Mikuláše na hřišti v Lukavci, místní části Fulneku. Nejinak tomu jistě bude i zítra. Svaz dobrovolných hasičů v Lukavci tam totiž na místním hřišti pořádá již 19. ročník Mikulášské soutěže v požárním útoku. Jako každoročně ani tolik nepůjde o rychlost a přesnost zásahů do terčíků. Soutěž v požárním útoku začne na hřišti TJ Sokola Lukavec v 9.30 hodin.

Vyvrcholení nastane v 17 hodin, a to okamžikem rozsvícení vánočního stromu. Objeví se Mikuláš a adventní atmosféru umocní koncert smíšeného pěveckého sboru Puellae et Pueri. 

Bílovec: Mikuláš v centru

Nejen náměstí, ale také muzeum bude patřit Mikuláši v Bílovci. Na sobotu tam město přichystalo Mikulášský jarmark, který začne na Slezském náměstí v 9 hodin. V tutéž dobu otevře bílovecký dům dětí a mládeže na radnici Nebeskou poštu pro Ježíška, která bude do 11 hodin.

V 9 hodin začne Den svatého Mikuláše v bíloveckém muzeu. Kromě muzea bude do 12 hodin otevřeno i městské informační centrum, od 13 do 17 hodin se pak v muzeu uskuteční Mikulášské tvůrčí setkání věnované perníčkům a rukodělným výrobkům. Děti to ale asi potáhne hlavně na náměstí, kde v 16 hodin začne Veselé peklo s ohňovou show, což je zábavný program na náměstí pro rodiny s dětmi, jehož vrcholem bude slavnostní rozsvícení vánočního stromu.

Jarmark, pohádka, Mikulášská jízda

Tradiční Mikulášský jarmark s rozsvícením vánočního stromu pořádá v sobotu od 13 hodin na Komenského náměstí město Fulnek a tamní kulturní centrum. Vánoční strom rozsvítí princezna Terezka, a to v 17 hodin. Zazní vánoční koledy, děti mohou přinést svá přáníčka a vhodit je do pošty pro Ježíška, organizátoři také nabádají dětské účastníky akce, aby s sebou přinesli zvonečky. Akce potrvá do 19 hodin.

V tentýž den pořádá spolek zdravotně postižených v nedalekých Odrách Mikulášskou nadílku s pohádkou Čertův mlýn. Akce, která má podtitul Mikulášská nadílka s Hopsalínem, začne v Dělnickém domě Odry ve 14.30 hodin.

Na Mikulášskou jízdu se mohou těšit děti v Kopřivnici. Program pro děti s rozsvícením vánočního stromu se uskuteční v pátek na prostranství před Kulturním domem Kopřivnice. Akce začne v 16 hodin, strom se rozsvítí o hodinu později.

Mikulášská zábava plná hudby

Fulnek-Stachovice Hospoda U splavu ve Stachovicích, místní části Fulneku, bude zítra hostit Mikulášskou zábavu. Zahraje rocková legenda Bimetal a také pop-rocková skupina Young Lighters z Fulneku, která získala druhé místo v celostátní soutěži hudebních skupin ZUŠ. Zábava začne ve 20 hodin. Vstupné činí 80, respektive 100 korun. 

Autor: Redakce

5.12.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

JEDNA Z NADĚJÍ novojičínského plaveckého klubu Marie Skopalová (uprostřed) ukázala hned na úvod sezony výtečnou formu.

Skopalová přivezla ze Znojma zlato

ZÁVIŠICKÝ TALENT Radek Rýpar (vpravo) získal na Českém poháru v Brně v nabité konkurenci bronz. Na snímku s rovněž bronzovým Danem Šimkem. Snímky. TJ Závišice

Závišické judo znovu ukázalo kvalitu

V Bílovci se bude stavět křížová cesta

Křížová cesta povede z Bílovce směrem na Bílov a hotová má být na jaře příštího roku.

Obec Mořkov chce zvelebit centrum

Odkup pozemku od Jednoty Hodonín schválili zastupitelé Mořkova.

Hokejisté kopřivnické Tatry pomohli dobré věci

Druholigoví hokejisté Tatry Kopřivnice společně darovali krev v Krevním centru Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě.   

Evropské poháry? Postupně za tím půjdeme

Říká v rozhovoru pro Deník spojka extraligové Kopřivnice Patrik Fulnek, který by rád pomohl naplnit čtyřletou vizi klubu.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení