NOVOJIČÍNSKO

Výlov rybníka Bezruč
KDY: pátek 3. listopadu až neděle 5. listopadu
KDE: rybník Bezruč, Jistebník
PROČ PŘIJÍT: Výlov největšího chovného rybníka Moravskoslezského kraje, pětasedmdesát hektarů rozlehlého rybníka Bezruč, který je dominantou Jistebníku a okolí. Opět se přímo na místě budou prodávat čerstvé ryby, rovněž si je přímo po koupi zákazníci mohou nechat zabít a vykuchat. Nebudou chybět stánky s občerstvením a smaženými kapry. Prodej ryb bude probíhat tradičně přímo na hrázi rybníka (pouze na hrázi, sádky budou mimo provoz) a to od zhruba 8 do 15 hodin podle zájmu zákazníků.

Strašidla ve vile
KDY: pátek 3. listopadu, od 14 hodin
KDE: kavárna Harmonie, Kopřivnice
PROČ PŘIJÍT: Dětští návštěvníci se v době od 14 do 17 hodin mohou vydat na Strašidelnou stezku kocourka Mourka a mohou také navštívit Čarotvornou dílnu. V 17.30 hodin začne Kouzelná diskotéka. Pro všechny účastníky v kostýmu bude nějaká odměna.

Halloweenská stezka
KDY: pátek 3. listopadu od 17 hodin
KDE: základní škola, Veřovice
ZA KOLIK: zdarma
PROČ PŘIJÍT: Strašidelná stezka, která povede od základní školy k myslivecké chatě ve Veřovicích, bude plná soutěží a legrace pro všechny generace. Na konci stezky bude táborák a opékání špekáčků. V případě špatného počasí se akce přesouvá do areálu školy.

Motýlek v oblacích
KDY: sobota 4. listopadu, od 14 hodin
KDE: kulturní dům, Kopřivnice
ZA KOLIK: zdarma
PROČ PŘIJÍT: Šestadvacátý ročník přehlídky tance, zpěvu a dramatické tvorby dětí a mládeže s hendikepem.

Lampionový průvod - společně rozsvítíme ulice Nového Jičína
KDY: sobota 4. listopadu, od 16.30 hodin
KDE: Masarykovo náměstí, Nový Jičín
ZA KOLIK: zdarma
PROČ PŘIJÍT: Městské kulturní středisko Nový Jičín se spolupráci s Mozaikou, rodinným centrem, pořádají tradiční lampionový průvod se strašidly z pohádek. Všichni s lampiónem budou mít možnost si vyzvednout hrací kartičku a společně se strašidly z pohádek si stezku projít. Pro všechny statečné a odvážné bude čekat na konci stezky odměna. Organizátoři vzkazují: „Pokud navštívíte čaroděje ze Země OZ, zvládnete velký závod se Zlobou a pomůžete víle, která má za sousedy hejkala a vlkodlaka, zasloužíte si odměnu ze ztraceného pokladu! Proto se s lampiony vydejte s námi. Společně rozsvítíme ulice města Nového Jičína a ve Smetanových sadech nasbíráme razítka se strašidly z pohádek. Každé dítě s vyplněnou kartičkou získá odměnu a lahodný čaj. Doporučujeme si vzít vlastní hrníček. Rodiče si zodpovídají za své děti.“

Prima hlas
KDY: sobota 4. listopadu, od 18 hodin
KDE: dům kultury, Bílovec
ZA KOLIK: vstupné dobrovolné
PROČ PŘIJÍT: Hudebně-taneční show.

Koncert: BijouTerrier
KDY: sobota 4. listopadu, od 19 hodin, start support zhruba ve 20.30 hodin
KDE: MusicBar Drago, Kopřivnice
ZA KOLIK: 375 Kč
PROČ PŘIJÍT: BijouTerrier je slovenská hardcore punkrocková kapela neoficiálně založená v roce 2011, kdy její kariéru odstartovalo debutové album „Ladies And Gentlemen". BijouTerrier s frontmankou - herečkou - Alenou Pajtinkovou je kapelou, která umí skloubit humor, mnohdy drsný, s energickou punkrockovou hudbou. Jako support vystoupí novojičínská kapela S.P.A.M. Po vystoupení kapel následuje v Cocktail baru Rockotéka.

Halloweenský karneval
KDY: neděle 5. listopadu od 15 hodin
KDE: Dělnický dům, Studénka
ZA KOLIK: 80 Kč
PROČ PŘIJÍT: Tříhodinový program zábavy a tance, malování na obličej, tombola pro děti, fotokoutek, dobroty a občerstvení. Maska není podmínkou.

Koncert: Stanley´s Dixie Street Band
KDY: neděle 5. listopadu, od 16 hodin
KDE: kulturní dům, Štramberk
ZA KOLIK: vstupné dobrovolné
PROČ PŘIJÍT: Odložený letní promenádní koncert pro milovníky dixielandu, swingu nebo blues.

OSTRAVA

Svatba 2023
KDY: pátek 3. až sobota 4. listopadu
KDE: výstaviště Černá louka, Ostrava
ZA KOLIK: 110 Kč, snížené 60
PROČ PŘIJÍT: Jedná se o 14. ročník svatebního veletrhu určeného pro všechny, kteří svatbu plánují, nebo si chtějí udělat fajn den a užít si "svatební šílenství". Na jednom místě si návštěvníci budou moci vybrat nejen svatební šaty, obleky, ale i snubní prsteny, svatební dobroty, květiny, svatební doplňky a dekorace. Připraven bude i doprovodný program na pódiu a nově také zábava pro celou rodinu – například dětský koutek, foto koutek, posezení pro pány i dámy v "retro koutku" s nabídkou různých drinků. Chybět nebude ani nabídka tipů na loučení se svobodou a výběr zajímavých lokací pro svatební veselí.

Velká cena Ostravy v krasobruslení
KDY: sobota 4. až neděle 5. listopadu
KDE: multifunkční hala v Ostravě-Vítkovicích
ZA KOLIK: vstup zdarma
PROČ PŘIJÍT: Jedná se již o jubilejní 40. ročník této prestižní soutěže v krasobruslení. Město Ostrava bude hostit ty nejlepší české krasobruslaře soutěžící v Českém poháru. Přijďte podpořit naše ostravské sportovce. Představí se přední závodníci v kategoriích nováčků, žactva a juniorů Českého poháru ČKS.

Halloween a lampionový průvod v zoo
KDY: sobota 4. listopadu od 9 hodin
KDE: Zoo Ostrava, Michálkovická 2081/197
ZA KOLIK: 110 Kč, snížené 60 Kč
PROČ PŘIJÍT: Návštěvníci se mohou těšit na tradiční oslavy svátku halloween. Podzimní akce je rovněž neodmyslitelně spjata s lampionovým průvodem, který vpodvečer projde nasvíceným areálem zoo. Sobotní program, který začne už v dopoledních hodinách, připravili pracovníci výukového centra zoo společně s Kruhem přátel zoo. Od 11 hodin si děti budou moci u výukového centra vydlabat dýni (upozorňujeme, že pouze do vydlabání zásob). Dýně následně osvětlí trasu, kudy se bude ubírat podvečerní průvod. Kromě dlabání budou ve výukovém centru připraveny halloweenské aktivity, které připomenou mimo jiné i vyhubené druhy zvířat. Lampionový průvod vyjde od hlavního vstupu do zoo o půl páté večer. Při procházce potemnělým areálem si účastníci mohou na cestu svítit lampióny, lucernami a dalšími svítidly. Zájemci mohou přijít i v tematických kostýmech a maskách. Doporučujeme přibalit s sebou i svíčky. Průvod bude tradičně zakončen na symbolickém hřbitově vyhubených zvířat (u expozice Čitván), kde mohou lidé svíčky zapálit a vzpomenout na ty druhy, jež byly v nedávné době v důsledku činnosti člověka na Zemi zcela vyhubeny.

Mint market v Trojhalí
KDY: sobota 4. listopadu od 10 do 18 hodin
KDE: Trojhalí Karolina, Ostrava
ZA KOLIK: vstup zdarma
PROČ PŘIJÍT: Moderně pojaté trhy se svěží módou, šperky, designem, delikatesami, kosmetikou a dalšími poctivě zpracovanými výrobky, které poskytují prostor menším a začínajícím návrhářům, tvůrcům a všem nadšencům – to je MINT Market, který se v sobotu 4. listopadu vrací pod střechu do Trojhalí Karolina. Představí tvorbu více než devadesát tvůrců z celé republiky a Slovenska.

Vítkovice hostí Třinec a Pardubice
KDY: pátek 3. a v neděli 5. listopadu
KDE: Ostravar Aréna, Ostrava
ZA KOLIK: 259 Kč
PROČ PŘIJÍT: O víkendu v dalších v pátečním a nedělním kole hokejové extraligy ostravský tým čekají dva domácí západy. V pátek se mohou fanoušci těšit na moravskoslezské hokejové derby, protože Vítkovice od 17.30 hostí Třinec. V neděli se na ledě Ostravar Arény rozehraje v 17 hodin duel mezi Ostravou a pardubickým týmem. Vstupné na oba zápasy činí 259 Kč.

KARVINSKO

Slezské derby v Karviné
KDY: neděle 5. listopadu v 15 hodin
KDE: Městský stadion v Ráji
PROČ PŘIJÍT: Fotbalové derby dvou krajských rivalů v nejvyšší soutěži slibuje zajímavou podívanou a „plný dům“.

Psí stopaři mají soutěž
KDY: 4. a 5. listopadu, od 9 hod.
KDE: ZKO Albrechtice
ZA KOLIK: zdarma
PROČ PŘIJÍT: V Albrechticích proběhne Otevřené mezinárodní mistrovství mládeže a juniorů stopařů 2023 v areálu ZKO (základní kynologická organizace) Albrechtice u Českého Těšína.

Světluškování v Orlové
KDY: pátek 3. listopadu v 17 hodin
KDE: Dům dětí a mládeže Orlová
ZA KOLIK: zdarma
PROČ PŘIJÍT: Jubilejní 10. ročník Světluškování. Sraz bude před vchodem do MC Bejbáček. Půjde tradičně o podvečer plný světýlek, lampiček, lampiónků. Budou se vypouštět i balony štěstí a můžete se také těšit na ohňostroj. S sebou lampičky, lampionky, světýlka, lampičky. Na místě bude občerstvení, teplé nápoje pro děti i dospělé.

Minipárty s Karlem Šípem
KDY:
čtvrtek 2. listopadu v 19 hodin
KDE: velký sál MěDK Karviná
ZA KOLIK: 380 Kč
PROČ PŘIJÍT: Talk show baviče, textaře, hudebníka a humoristy Karla Šípa. Setkání na motivy televizního pořadu Všechnopárty tak trochu jinak. Pořadem provede známý režisér, muzikant a moderátor Jiří Bláha a Karel Šíp se posadí do křesla pro hosty tohoto pořadu. Můžeme se těšit na spoustu humorných historek ze života oblíbeného moderátora, jeho kamarádů a dalších známých osobností. Prostor dostanou také dotazy diváků.

FRÝDECKO-MÍSTECKO

Halloweenská párty
KDY: pátek 3. listopadu ve 20 hodin
KDE: Hudební klub Stoun Frýdek-Místek
ZA KOLIK: neuvedeno
PROČ PŘIJÍT: Nový koncept studentských párty, tentokrát s žánrem halloween. Zahrají Teya, Cubix, De:Fussion, Denny a další.

Rumaři budou mít pré
KDY:
sobota 4. listopadu, 18 až 20 hod.
KDE: Alter Ego, Farní 20, Frýdek-Místek
ZA KOLIK: 1150 Kč
PROČ PŘIJÍT: Řízená degustace rumu, ochutnávání osmi vzorků rumu, kde se zájemci dozví i užitečné informace o historii rumu a výrobě tohoto nápoje. Řízená degustace rumu je skvělá příležitost jak strávit večer s přáteli a přitom poznávat svůj oblíbený nápoj.

Tajemství muzejní knihovny
KDY: 4. a 5. listopadu
KDE: Muzeum Beskyd Frýdek-Místek, příspěvková organizace
ZA KOLIK: 30 Kč
PROČ PŘIJÍT: Studijní knihovna muzea je veřejně přístupnou knihovnou, která vznikla souběžně s muzejními sbírkami, soustředěně byla budována od roku 1955. Výstava z knihovního fondu představí vybrané knihy a periodika, pocházející z produkce knihtiskařů působících v minulosti v našem městě.

Hokejové derby v Třinci
KDY: neděle 5. listopadu v 15 hodin
KDE: Werk Aréna Třinec
PROČ PŘIJÍT: Dva dny po krajském derby s arcirivalem z Ostravy půjdou hokejisté Třince do boje o extraligové body znovu a znovu v jakémsi malém moravskoslezském derby, tentokrát s olomouckými Kohouty.

OPAVSKO

Dvoudenní kulturní maraton
KDY: pátek 3. a sobota 4. listopadu
KDE: historické budovy, Opava
PROČ PŘIJÍT: Podzimní festival Slunovrat bude nabitý hudbou, komentovanými prohlídkami, besedami, divadlem a zajímavými hosty. Jeho hlavními esy jsou světový jazzman Laco Deczi se svou skupinou Celula New York a americká hvězdná zpěvačka Shanna Waterstown. Ani další účinkující nejsou neznámí, Jen namátkou - slovenské duo Hmlisto, váleční reportéři, Siam poetry exhibice nebo inscenace Salome. Komentované prohlídky historických budov přivedou zájemce do míst, kam se běžně nedostanou.

Lunetic&Holki a též Švestka
KDY: pátek 3. a sobota 4. listopadu
KDE: kulturní dům Dolní Benešov
PROČ PŘIJÍT: Páteční program bude hýřit hudbou a jednotliví interpreti budou vystupovat v průběhu celého večera. Program potrvá do druhé hodiny nad ránem a návštěvníky přijde na standardní vstupné 590, na místě na 690 a VIP vstupné na 790 korun. V sobotu zavítá do kulturního domu ochotnické divadlo ze Světlé Hory a pod vedením Járy Šmitry Cimrmana uvede hru Švestka, známou v podání Divadla Járy Cimrmana. Parka kamarádů se v ní sejde, aby očesala švestkový strom. Na tuto akci je vstupné 150 korun.

Halloween disco párty
KDY: pátek 3. listopadu, od 20 hodin
KDE: kulturní dům Vítkov
ZA KOLIK: 100 Kč
PROČ PŘIJÍT: Pestrá podzimní Halloweenská diskotéka je určena všem zájemcům od 15 let, kteří se rádi dobře baví. K zábavě budou mít dost příležitostí. V nabídce je hudba k tanci i k poslechu, pouštěná DJ Tošem, jumping vystoupení s trampolínami a tombola pro všechny, kteří se dostaví v příslušném halloweenském kostýmu.

Strašidelný zámek
KDY: pátek 3. listopadu, od 17 do 21 hodin
KDE: zámek Kravaře
ZA KOLIK: dospělí 150 a děti 100 Kč
PROČ PŘIJÍT: Návštěvníci, kteří se vypraví na zámek, budou účastníky strašidelných prohlídek. Společně budou odhalovat tajemný průběh alchymisty. Návštěva tohoto atraktivního programu pro všechny, kteří se rádi bojí, je vhodná i pro rodiny s dětmi, kterým už bylo deset let.

Lampiony ozáří obec
KDY: pátek 3. listopadu v 17.45 hodin
KDE: Chlebičov
PROČ PŘIJÍT: Sraz účastníků, ozdobených lampiony, bude u školy, odkud průvod vyjde v 18 hodin a projde obcí. Jeho cílem bude místní areál Lipje, kde si účastníci mohou opékat špekáčky a vydal se na procházku strašidelnou stezkou.

Svařák fest na náměstí
KDY: sobota 4. listopadu, od 15 do 18 hodin
KDE: Mírové náměstí, Hlučín
ZA KOLIK: zdarma
PROČ PŘIJÍT: Náměstím se v sobotu odpoledne rozvoní pravý podzimní svařák. V pořadí druhý ročník Svařák festu oživí vyhrávání cimbálovky a jeho program zahrnuje soutěž O nejlepší hlučínský svařák.

Strašidelný park zve k návštěvě
KDY: sobota 4. listopadu, od 17 hodin
KDE: Městské sady, Opava
PROČ PŘIJÍT: Středisko volného času, slavící letos své sedmdesátiny, zve srdnaté zájemce na procházku po temném kraji, kde strašidla spolu s ním svou narozeninovou párty mají. Kdo se jich nebojí, ať přijde a k oslavám se připojí. Určitě neprohloupí, protože se tam budou, jak jinak, dít nejrůznější věci nevídané a neslýchané.

K návštěvě vybízí Čertův mlýn
KDY: neděle 5. listopadu, od 10 a 16 hodin
KDE: Loutkové divadlo Opava
ZA KOLIK: 60 Kč
PROČ PŘIJÍT: Loutkářský soubor Broučci pozve do hlediště děti od čtyř let k návštěvě pořádně čertovského mlýna. Klasická loutková pohádka jim bude vyprávět o mlýně, do kterého se nastěhovali umounění čerti a nechtějí se z něho hnout. Otázka zní: Najde se někdo, kdo je vyžene? Odpověď dá sledovaná pohádka.

Divoké vesnické strašení
KDY: neděle 5. listopadu, od 16.30 hodin
KDE: Obecní úřad Služovice
PROČ PŘIJÍT: Kdo se bojí, musí se v neděli odpoledne obloukem vyhnout Obecnímu úřadu, ve kterém bude strašit. Prostory ovládnou nejrůznější strašidla s lampiony, světýlky a blikátky. Za své skutečně super strašení budou příšerky, děsící obci i její obyvatele, patřičně odměněny.

BRUNTÁLSKO

Lucie Bílá a Petr Malásek
KDY: sobota 4. listopadu od 19 do 21 hodin
KDE: Městské divadlo Krnov, Mikulášská 911/21
ZA KOLIK: 1 190, 1 090 a 990 Kč, ZTP/P sleva 50 %
PROČ PŘIJÍT: Půjde o recitál naší nejpopulárnější zpěvačky Lucie Bílé, která dokáže zazpívat doslova vše - metal i šanson. Mnohonásobná držitelka prestižních ocenění - televizních Cen TýTý, Českého slavíka, Cen akademie populární hudby a mnoha dalších dorazí do Krnova s dalším výborným hudebníkem, klavíristou Petrem Maláskem.

Rodinný výlet do lesa
KDY: sobota 4. listopadu od 15 hodin
KDE: SVČ Krnov, Dobrovského 281/16
ZA KOLIK: 70 Kč za osobu
PROČ PŘIJÍT: Tentokrát se SVČ Krnov promění v překrásný les plný nejrůznějších zvířátek. V každém sále se může ukrývat medvěd, liška, srnka, zajíček nebo třeba veverka. A co si pro vás připravili za úkoly? To už musíte zjistit sami. Akce je vhodná pro všechny věkové kategorie. Na děti čeká drobná odměna a pro rodiče káva nebo čaj.

Příběhy a pověry starého zámku
KDY: sobota 4. listopadu od 17 do 21 hodin
KDE: zámek Janovice u Rýmařova
ZA KOLIK: 160 Kč, snížené 130 Kč
PROČ PŘIJÍT: Půjde o speciální scénické prohlídky setmělým zámkem jen pro odvážné. Na konci října se totiž uzavírá zámek pro návštěvníky a od listopadu patří nejrůznějším nadpřirozeným bytostem. Jednotlivé prohlídky budou začínat v 17:00, 18:00, 19:00 a 20:00. Prohlídky jsou kapacitně omezeny. Objednávky míst možné na e-mail: janovice@npu.cz nebo tel. +420 778 961 569. Prohlídky nejsou vhodné pro děti mladší 6 let.