Připomenou si 72. výročí největší letecké bitvy

Suchdol nad Odrou Letečtí nadšenci se v sobotu 17. prosince sjedou do Suchdolu nad Odrou, aby si společně připomněli 72. výročí největší letecké bitvy druhé světové války, která se na nebi nad Moravou a Slezskem rozhořela 17. prosince roku 1944.

Letecké muzeum v Suchdole nad Odrou proto naplánovalo akci s bohatým programem, jehož součástí bude také vzpomínka na oběti této bitvy, a to hned na několika místech leteckých havárií na Novojičínsku. Zájemci se individuálně sejdou u pomníčků v Palačově, Mankovicích, Hynčicích, Polouvsí nebo v Libhošti.

Muzeum městyse přivítá v sobotu návštěvníky v době od 10 do 17 hodin v rámci dne otevřených dveří. Hostit bude také tradiční předvánoční setkání leteckých nadšenců a badatelů, chybět nebude ani promítání filmových dokumentů z pátrání a vyzvedávání trosek havarovaných letadel nebo o osudech zapomenutých letců. Vstup do muzea bude v tento den zdarma. 

Betlém ožije v neděli před obecním úřadem

Tichá Na prostranství před Obecním úřadem v Tiché bude o Zlaté neděli pořádně veselo. Uskuteční se tam totiž předvánoční akce s živým betlémem a bohatým kulturním programem. Návštěvníci se mohou těšit na příběh o narození Ježíška s průvodem k jesličkám, koledy v podání dechové hudby Javořinka a chybět nebude ani vystoupení Tichavjánku, tedy dětí z místní základní školy.

„Zastavte se v předvánočním shonu a přijďte si s námi zazpívat koledy a svátečně se naladit," lákají pořadatelé z místní organizace KDU-ČSL a komise pro kulturu a historii obce Tiché. Akce vypukne tuto neděli v 16 hodin. 

Hasiči zvou na vánoční jarmark

Studénka Zlatá adventní neděle bude ve Studénce ve znamení blížících se Vánoc. Tamní sbor dobrovolných hasičů totiž pořádá tradiční vánoční jarmark v prostorách své hasičské zbrojnice v Družstevní ulici. Příchozí tak budou moci za poslechu koled nasát sváteční atmosféru, setkat se s přáteli a užít si chvilku klidu v předvánočním shonu.

Chybět nebudou ani stánky nabízející různé pochutiny, jako například domácí zabíjačku, medovinu či punč na zahřátí, ale v nabídce budou také vánoční stromky. Akce vypukne už tuto neděli 18. prosince v 8 hodin a potrvá zhruba do 12 hodin.

Permoník rozezní studénecký kostel

Studénka Permoník, jeden ze souborů patřících ke špičkám sborového zpěvu, zavítá do Studénky. V neděli od 17 hodin hlasy početného hudebního seskupení prostoupí kostel sv. Bartoloměje. Vstupné na Vánoční koncert pěveckého sboru Permoník bude 100 korun.

Soutěž Crystal Cup 2016

Ostrava Předvánoční atmosféru si můžete zítra zpestřit návštěvou taneční soutěže Crystal Cup, kterou pořádá Taneční klub Trend Ostrava ve spolupráci s Tanečním klubem Jarky Calábkové Ostrava. Parket Domu kultury města Ostravy bude od 9 hodin patřit tanečním párům v dětské, juniorské i hlavní věkové kategorii, které předvedou své umění ve standardních i latinskoamerických tancích.

Pro večerní galaprogram od 19 hodin pořadatelé připravili pohárovou soutěž v latinskoamerických tancích kategorie dospělých, ve které vystoupí špičkové taneční páry z Česka. V rámci projektu Tanec pro všechny proběhne otevřená soutěž pro veřejnost ve vídeňském valčíku a české polce. Přihlásit se můžete na místě. 

K TÉMATU

Ski areál Razula bude o víkendu zasněžovat, lyžovat se ale nebude
Velké Karlovice - Ski areál Razula ve Velkých Karlovicích, který o uplynulém víkendu zahájil lyžařskou sezónu, o víkendu 17. - 18. prosince sjezdovky neotevře.
„Snažíme se v maximální možné míře využít příznivých podmínek pro zasněžování, abychom kvalitně připravili sjezdovky na celou sezónu. Víkendové počasí má být pro zasněžování ideální a to nelze skloubit s běžným provozem pro návštěvníky.
V závěru příštího týdne už rozjedeme areál naplno, na Štědrý den navíc i se symbolickým vánočním dárkem – lyžováním na sjezdovce Horal za symbolickou korunu. Den poté, 25. prosince, zahájíme provoz i na hlavní sjezdovce Razula," uvedl šéf Ski areálu Razula Luboš Sušila.