PÁTEK

Novým Jičínem zaznít hity Elánu

Účast na koncertování pro nejen novojičínské publikum přijala kapela Elán KontraBand, která se skládá jak ze slovenských, tak z českých hudebníků, jenž za sebou mají mnoho hudebních zkušeností. Muzikanti slibují jedinečný hudební zážitek spojený s výbornou zábavou. Koncert začne ve 20 hodin. 

Wabi Daněk ve frenštátském autokempu

Folkový písničkář a trampský bard. Netřeba říkat více, každému se vybaví jméno Wabiho Daňka a jeho trampská hymna Rosa na kolejích. Známý písničkář společně se svým kolegou Milošem Dvořáčkem navštíví frenštátský autokemp a pro své obdivovatele zazpívá hity ze své tvorby.

Nejen Rosa na kolejích, ale také Píseň, co mě učil listopad, Hudsonský šífy, Outsider waltz anebo Montgomery jsou nejznámějšími hity oblíbeného českého zpěváka, jehož tvorba je léto co léto k slyšení po večerech u táboráků.

Ve frenštátském autokempu tyto téměř zlidovělé hity v pátek zazní přímo od zpěváka. Posluchači se přitom mohou těšit na výběr písní ze všech vydaných alb za jeho téměř pětačtyřicetiletou tvorbu. Lístky by si zájemci měli zajistit již v předprodeji v informačním centru, pro dospělé stojí 120 korun, pro děti 60 korun. Koncert nezapomenutelného folkového a trampského písničkáře se uskuteční v pátek 7. července od 19.30 hodin. 

SOBOTA

Ve Štramberku ve velkém oslaví místní cukrovinku

Štramberk provoní zítra místní perníková pochoutka. Konat se zde budou Slavnosti štramberských uší, které nabídnou tuto laskominu v nejrůznějších podobách, ale i bohatý kulturní program na náměstí a v areálu štramberského hradu. Akce začne v 10 hodin a už o půl hodiny později se mohou návštěvníci těšit na vystoupení Štramberské AD formace, kterou poté vystřídá country-bluegrassová skupina Letokruhy. Ve 14 hodin se pekaři a pekařky pustí do pečení štramberského veleucha, v odpoledním programu dále zahrají folková skupina Listolet a v 16 hodin Patrola Šlapeto. Na své si přijdou i ti nejmenší, u Staré školy bude na ně čekat dětský svět a klaun Pepíno Prcek a u věže Trúba zase zábava pro celou rodinu. Chybět nebudou ani ušařské soutěže, míchané nápoje a další občerstvení. 

Swing a blues zahrají Dixie Street

Dixielandová klasika, swing a blues. To jednoduše vystihuje sobotní promenádní koncert Stanley’s Dixie Street Bandu, který se uskuteční na prostranství před kulturním domem v Kopřivnici, v případě deště ve velkém sále kulturního domu. Kapela potěší milovníky swingu a blues v sobotu 8. července od 18 hodin, vstup bude zcela zdarma. 

TIPY Z OKOLNÍCH OKRESŮ

Závody poníků a spřežení

Místní Pony klub pořádá zítra na louce u Čujkova mlýna Jezdecký den. Od 13 hodin budou soutěžit vozatajové o body do Vozatajského poháru Českého sportovního pony a na programu budou také Pony games a Pony parkúry. Pořadatel si pro návštěvníky připravil i doprovodný program. 

Roztančené náměstí

Mírové náměstí v Hlučíně přivítá v neděli od 14 hodin Festival kultury a hlučínských řemesel. Mezi folklórními tělesy z Hlučínska budou vystupovat mimo jiné dechové kapely Hlučíňanka a Rohovanka, folklorní soubory Vlašanky z Bohuslavic, Karmašnice z Kravař, Bolatické seniorky, nejenom hlučínské mažoretky, taneční skupiny seniorek z Kobeřic, Vřesiny a Závady a taneční skupina Bobři z Bolatic. Součástí festivalu budou jarmark řemesel a regionálních výrobků i atrakce pro děti.

Tradiční Dostihový den

V centrum českého dostihového sportu se zítra promění Světlá Hora. Milovníci koní sem zamíří na 25. ročník Dostihového dne. Nebude chybět obvyklý doprovodný program, k vidění bude výstava drobného zvířectva, jarmark, kolotoče, malování na obličej, zahraje dechovka z Bruntálu, lidé mohou zkusit štěstí v dostihových sázkách. Jarmark začne v 9 hodin, v 11 hodin projde obcí průvod v historických kostýmech za doprovodu dobové hudby, návštěvníci uvidí vystoupení souboru historických tanců, zahraje soubor Calata, vystoupí skupina historického šermu. Ve 13 hodin odstartují dostihy, fanoušci uvidí celkem sedm dostihů. Z Bruntálu a Vrbna pod Pradědem vyjíždí v 10.30 hodin speciální autobusy, v 17.30 hodin pojedou ze Světlé Hory zpět.

Soutěž o nejlepší valašský sýr

Už dnes se uskuteční první koncert tradičního letního festivalu Karlovické hudební léto u Penzionu Pod Pralesem. Od 19 hodin zahraje kapela Z horní dolní a dále na jih. „Koncerty se budou konat vždy v pátek nebo sobotu po celé léto, k posezení a poslechu mohou návštěvníci ochutnávat piva z místního Karlovického minipivovaru,“ řekla mluvčí Resortu Valachy ve Velkých Karlovicích Martina Žáčková. Zítřek pak bude věnován gurmánům ve Spa hotelu Lanterna. Od 11 do 14 hodin se zde uskuteční Soutěž o nejlepší valašský sýr, v níž porovnají svůj um regionální producenti. Návštěvníci budou moci nejen ochutnat, ale také si vyzkoušet, jak se kombinují sýry s víny. Zítra se u Karlovického muzea bude také konat tradiční a oblíbený Den hrnčířů s ukázkami řemesel, tvořivými dílnami pro děti, vystoupí i cimbálové muziky Qvas a gorolská muzika Bukoň.