Vedoucí bíloveckého muzea Monika Hořínková pro Deník uvedla, že domy s prázdnými výlohami působily smutně, tak proč je nevyužít. „Kvůli současné situaci se už dlouho nic nedělo a tak nás napadlo, že výlohy využijeme k tomu, aby se lidi podívali na historické fotky města. Je to zároveň takové první připomenutí si letošního sedmistého výročí založení Bílovce,“ sdělila Monika Hořínková.

Panely s fotografiemi jsou tématicky rozdělené – kostel, náměstí, nemocnice, nádraží, radnice, muzeum, školy či Massag. Panely s fotografiemi doplňují některé historické exponáty muzea.

Autorkou komiksu o Komenském je Klára Smolíková, ilustroval jej Lukáš Fibrich.
Povedený komiks o Komenském zpestří procházky Kopřivnicí

Ve výlohách nejblíže k radnici je veduta (přesný malířský nebo grafický záznam části krajiny bočním pohledem na město – pozn. red.) s vůbec prvním vyobrazením města. Monika Hořínková dodala, že město vydalo pamětní minci a chystá ještě v tomto pololetí vydání dvou knih. Tou první jsou Stručné dějiny města Bílovce autora Zdeňka Kuchty. „Knížka už jednou vyšla, ale je doplněná o dalších dvacet let, neboť byla jen do roku dva tisíce,“ poznamenala Monika Hořínková. Druhá knížka má název Bílovec obyčejně i neobyčejně a má být ohlédnutím za fotografickou výstavou místních fotografů.

Ve výlohách některých domů na Slezském náměstí v Bílovci je možné vidět až do konce roku 2021 panelovou výstavu historických fotografií znázorňujících Bílovec.Ve výlohách některých domů na Slezském náměstí v Bílovci je možné vidět až do konce roku 2021 panelovou výstavu historických fotografií znázorňujících Bílovec.Zdroj: Deník/Ivan Pavelek

Oslavy 700. výročí města Bílovec by měly vyvrcholit, pokud dovolí situace, poslední červnovou sobotu, výstava historických fotografií ve výlohách má končit v prosinci tohoto roku.