Miminka se narodila mezi půl jednou ráno až půl dvanáctou v noci. Dana Babeľová, staniční sestra novorozeneckého oddělení Nemocnice AGEL Nový Jičín, uvedla, že tolik porodů během jednoho dne už dlouho neměli.

Objekt v Havlíčkově ulici se nachází v Novém Jičíně téměř uprostřed městské památkové rezervace.
Dům u náměstí novojičínské památkové rezervaci škodí

„Maminky rodily během celého pondělí doslova od rána až do noci. Ve třech případech se miminko narodilo prvorodičkám, tři maminky porodily své druhé dítě a jedna dokonce již třetí,” upřesnila a dodala, že naposledy se sedm dětí v novojičínské nemocnici narodilo loni v červnu.

Tiskový mluvčí novojičínské nemocnice Adam Knesl doplnil, že maminkám, které dorazily do novojičínské porodnice z Oder, Frenštátu pod Radhoštěm, Bordovic či Valašského Meziříčí se narodili pořádní cvalíci. První Bedřich i poslední Miroslav měřili při příchodu na svět 53 centimetrů a vážili 4300 gramů, respektive 4120 gramů.

Nemocnice AGEL Nový Jičín v uplynulých letech investovala na porodnici do modernizace interiéru i nového vybavení, mezi které patří rekonstrukce porodního operačního sálu a porodních boxů, dále místnosti pro první ošetření novorozence vybaveného speciální přístrojovou technikou. V loňském roce zde rovněž došlo k modernizaci samotných porodních lůžek, jeden box je vybaven relaxační vanou.

Tradiční zabijačka ve valašské hospodě U Janíka, 29. ledna 2022 ve Frenštátě pod Radhoštěm. Řezník Jaroslav Nitka.
Jako z Ladových obrázků. Při veřejné zabíjačce na Horečkách nechyběla cimbálovka

„Po porodu mohou maminky využívat pět nadstandardních pokojů, v kterých nechybí televizor, lednice, kojící křesla, navíc je možné v novojičínské porodnici ubytovat i doprovod. Každá maminka se může také v novojičínské porodnici těšit na řadu benefitů - například na speciální gastronomické menu i na dárky pro své miminko,“ pokračoval Adam Knesl s tím, že velice oblíbenou službou je také novorozenecké focení, které dostávají rodiny od nemocnice jako poděkování, že si pro významnou životní událost vybraly právě tu novojičínskou.

Dalším oblíbeným benefitem je dárek pro každé jubilejní miminko, kdy maminka dostává i finanční poukázku. „Pro ženy před porodem pořádáme porodní oddělení nemocnice předporodní kurzy. V porodnici funguje systém rooming-in, pro širokou veřejnost je zde k dispozici laktační poradna a novorozenecké oddělení také zapůjčuje maminkám monitory dechu,” připomněla staniční sestra Dana Babeľová.