V kostýmech dorazili na radnici Kašpar, Melichar a Baltazar respektive ředitel Diecézní charity ostravsko-opavské Lukáš Curylo, ředitel Charity Ostrava Martin Pražák a ředitel Charity Nový Jičín Marcel Brož. U této příležitosti zároveň rozvedli se zástupci města debatu o sociální problematice a pomoci potřebným. Novojičínský „azylák“ je určen pro rodiny bez přístřeší a Charita by zde chtěla navíc vybudovat noclehárnu a denní místnost. „Pomůže to hlavně v zimě, kdy se bezdomovci stahují do čekáren nádraží a nemocnic,“ upřesnil vedoucí odboru sociálních věcí Antonín Urban.

Prioritou Charity je v nejbližší době vybudovat šatník pro sociálně slabé občany. „Společně s městem hledáme vhodné prostory, které vybavíme regály a věšáky. Kromě společenských oděvů budeme sbírat prakticky všechno oblečení. Prádlo, boty, kabáty, bundy, kalhoty, svetry,“ uvedl Brož. „Nic se nevyhodí. Spolupracujeme i s jinými organizacemi, které zbylé ošacení dále zpracovávají třeba na hračky pro děti,“ doplnil Lukáš Curylo.

Tříkrálová sbírka potrvá ve městě do 14. ledna a do ulic vyjde pětadvacet skupinek. Jak informovala mluvčí Nového Jičína Marie Machková, vedoucí skupiny bude mít u sebe průkaz se jménem a číslem, které se shoduje s číslem na zapečetěné plastové pokladničce s logem Charity. „Pomoc slabším považuji za samozřejmost. Ke každému není život stejně štědrý a řada lidí se bez podpory ostatních neobejde,“ dodal místostarosta Nového Jičína Jaroslav Dvořák.

Dobrou zprávou je, že většina vybraných peněz od dárců bude směřovat na charitativní činnost ve městě.