Jako první bude slavit Jeseník nad Odrou. Slavnost obce začíná už v pátek 12. srpna od 20 hodin diskétkou s DJ Machy v areálu TJ Slavoj. V sobotu pak další část programu začne od 16 hodin, kdy se představí slovácká kapela Rozmarýnka. „O půl osmé zahrají Olympic revival. Následuje od dvaadvacáté hodiny večerní ohňostroj,“ vyjmenovávají pořadatelé.

To ale zdaleka není všechno. Od půl jedenácté zahraje Děda Mládek Illegal Band a po nich Věšák. Vstupné je dobrovolné a bude použito na dobročinné účely. V areálu budou po celý den kolotoče, stánky se specialitami, různé atrakce a další vábidla. Návštěvníci se budou moci projet na koních. Posledním dnem oslav je neděle. V 9.15 hodin začíná poutní mše svatá v kostele Nanebevzetí Panny Marie. Od 16 hodin nastoupí opět DJ Machy.

Den obce Životice u Nového Jičína začne v sobotu už od 14. hodiny. Po slavnostním zahájení zahraje Stanley´s Dixie Street Band a folklorní soubor Šmykňa. Během programu čtyřikrát vystoupí Ruda z Ostravy. Na pódiu zahraje také Flašinetka Keltik se soutěžemi pro děti i dospělé. Chybět nebude ani Železný Zekon a jeho power show. Po 20. hodině vystoupí kromě Rudy také Vladimír Hron. „V devět hodin večer bude losování tomboly o hlavní ceny,“ upozorňují organizátoři. Od půl desáté začíná taneční zábava s Apači/Abend, následuje ohňová show. Večer vyvrcholí ohňostrojem.

Ani v Závišicích se v sobotu nebude zahálet. Ten den se tam uskuteční XXI. Dožínky v Žuvišicíh a první farmářské trhy. Začíná se v 15 hodin průvodem od hasičské zbrojnice a předáním dožínkového věnce starostovi obce. Od 16. hodiny do půlnoci si návštěvníci mohou užít zábavného odpoledne na zahradě Pohostinství U Kremlů, kde zahraje Straňanka. Doprovodný program tvoří ukázky hasičů, judistů, atrakce pro děti a bohatá tombola.