„Pustevny ročně navštíví zhruba půl milionu turistů. Je to opravdu velmi oblíbená lokalita, která do našeho regionu láká i výletníky z ostatních koutů republiky, a dokonce i ze zahraničí. Nápor turistů vyžaduje kvalitní infrastrukturu, je skvělé, jak je obec Trojanovice v tomto ohledu proaktivní. Záchytné parkoviště za pět a půl milionu obec vybudovala z vlastních prostředků, na jeho zázemí obci přispěje Moravskoslezský kraj i Ministerstvo pro místní rozvoj. Výlet na Pustevny, k soše Radegasta nebo na Radhošť tak bude zase o něco komfortnější,“ uvedl hejtman Moravskoslezského Jan Krkoška s tím, že nová budova bude dokončena koncem tohoto roku.

Pustevny a Radhošť - známá hřebenovka v září 2022.
OBRAZEM: Trasa Pustevny - Radhošť. Známá hřebenovka pod drobnohledem

Stavba objektu vyjde na 6,5 milionu korun, kraj přispěje částkou 2,5 milionu, státní příspěvek činí 3,2 milionu korun, zbytek pokryje obec Trojanovice ze svého. Krajská podpora projektu vyplývá z memoranda o spolupráci na rozvoji Pusteven, které Moravskoslezský kraj uzavřel v roce 2017 se Zlínským krajem a přilehlými obcemi, mezi kterými jsou i Trojanovice.

Náves na Lomné, sobota 16. října 2021 v Trojanovicích.
Historický okamžik Trojanovic v Beskydech: Nové návsi vévodí Valach s ovcemi

„Naší společnou snahou je povznést okolí Pusteven, spolupracovat na projektech, které zlepší turistickou infrastrukturu, zkvalitní služby a celkově tuto lokalitu zvelebí. Postupně tu například přibývá jednotný mobiliář, který vychází z jednotného manuálu, připravují se i další projekty. Některé jsou financované z Fondu Pustevny, který před třemi roky vznikl, a do kterého Moravskoslezský kraj pravidelně přispívá. Aktivní je i Zlínský kraj, který zase spolupracuje s obcí Prostřední Bečva. Společnými silami tak přispíváme k udržitelnému cestovnímu ruchu v okolí tohoto nádherného místa,“ doplnil hejtman kraje Jan Krkoška.