VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Trúba je uzavřena. Může za to oprava útulny

Jaroňkovu útulnu obsadili před necelým týdnem stavbaři. Městu se po loňských sporech podařilo dohodnout s provozova-telem Trúby, která s útulnou těsně sousedí, a pustilo se do rekonstrukce.

11.2.2015
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Archiv Deníku

Spory města Štramberk s provozovatelem Trúby kvůli Jaroňkově útulně jsou snad konečně zažehnány. Objekt před necelým týdnem obsadili stavbaři, jež společně s památkáři provedli první kontrolní den. Ten by měl napovědět více o budoucím osudu útulny i o tom, jak dlouho bude provoz Trúby omezen.

„Po úspěšných jednáních s vedením města již započaly práce na realizaci stavby Obnova Jaroňkovy útulny, která je nezbytná pro další plynulý provoz Štramberské Trúby. Oznamujeme tedy omezení jejího provozu v období od 4. února až do 31. března," stojí ve vyjádření provozovatele dominanty, jímž je Valašské království, které se před několika dny objevilo na webu.

Informaci o uzavření potvrdil také starosta města David Plandor. S termínem uzavření byl však opatrnější. „Útulna bude uzavřena minimálně do konce března," upozornil štramberský starosta a pokračoval: „Je to necelý týden od začátku rekonstrukce a nás čeká první kontrolní den, na kterém se sejdou zástupci z Národního památkového ústavu, památkové péče z Kopřivnice a samozřejmě zástupci města. Teprve až se stavební firma dostane do určitých částí budovy a provede sondy, bude moci s jistotou říci, co je špatně a co se bude muset opravit. Pak budeme mít jasněji v tom, jak dlouho by práce mohly trvat."

Najednou to jde

Nejednoho obyvatele města překvapilo, že zatímco minulé vedení města opravu Jaroňkovy útulny několikrát avizovalo a pak zase rušilo, přičemž spory mezi ním a provozovatelem Trúby vyústily v podání trestního oznámení na obou stranách, nové vedení kompromis našlo.

„Já říkám, že je to o lidech. Když jsem nastoupil do funkce starosty, řešil jsem, proč s rekonstrukcí nezačít dřív. Bylo mi řečeno, že je to z toho důvodu, že současný provozovatel má smlouvu do konce března," okomentoval dění po svém nástupu na pozici starosty David Plandor a pokračoval: „Přesto jsme se s ním chtěli domluvit. Svolali jsme schůzku, zjistili možnosti a to, co budou obě strany schopny akceptovat. Našli jsme společnou řeč." Poté radnice zpracovala návrh oprav a také to, jak bude Valašskému království ztráty kompenzovat.

„Minulý týden nám provozovatel vyklidil horní areál hradu a dal jej k dispozici stavbařům," dodal štramberský starosta. Co všechno bude rekonstrukce útulny obnášet, není zatím zcela jasné. Vše ukážou až průzkumy a rozhodnutí památkářů. Nicméně město přislíbilo, že se pokusí neomezit hlavní turistickou sezonu.

„Směřujeme k tomu, aby se nejdůležitější část turistické sezony, potažmo i školní výlety v červnu, mohla bez problémů uskutečnit a lidé se mohli zajít na věž podívat," dodal na závěr starosta.

Autor: Jana Hromočuková

11.2.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

JEDNA Z NADĚJÍ novojičínského plaveckého klubu Marie Skopalová (uprostřed) ukázala hned na úvod sezony výtečnou formu.

Skopalová přivezla ze Znojma zlato

ZÁVIŠICKÝ TALENT Radek Rýpar (vpravo) získal na Českém poháru v Brně v nabité konkurenci bronz. Na snímku s rovněž bronzovým Danem Šimkem. Snímky. TJ Závišice

Závišické judo znovu ukázalo kvalitu

V Bílovci se bude stavět křížová cesta

Křížová cesta povede z Bílovce směrem na Bílov a hotová má být na jaře příštího roku.

Obec Mořkov chce zvelebit centrum

Odkup pozemku od Jednoty Hodonín schválili zastupitelé Mořkova.

Hokejisté kopřivnické Tatry pomohli dobré věci

Druholigoví hokejisté Tatry Kopřivnice společně darovali krev v Krevním centru Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě.   

Evropské poháry? Postupně za tím půjdeme

Říká v rozhovoru pro Deník spojka extraligové Kopřivnice Patrik Fulnek, který by rád pomohl naplnit čtyřletou vizi klubu.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení