Venkovní občerstvení pod Chatou Dr. Hrstky, kde se v současnosti pracuje na dokončení dřevěného interiéru, otevírací doba po celý týden i v pondělí, opravené zábradlí, Jaroňkova útulna vyzdobená starými fotografiemi a také nově vymalovaná a řada akcí, které zpestřily návštěvníkům výlety na Trúbu. Valašské království však nehodlá usnout na vavřínech a bude pokračovat v inovacích i po nadcházející měsíce.

Podle správce Valašského království, Tomáše Harabiše bude organizace zpracovávat projekty a shánět peníze na jejich realizaci. „Hlavním cílem je zprovoznění turistického ubytování, které by mohlo být v prostorách bývalé kuchyně a kanceláře v Chatě Doktora Hrstky a možná i minikempu,“ podotkl Harabiš s tím, že kemp by se mohl umístit pod hradby na východní straně hradu. Jeho kapacita by se mohla pohybovat okolo deseti stanů. Sociální zázemí by spočívalo ve spojení záchodů a jejich částečným přebudováním na sprchy. Podle správce by tato rekonstrukce moc nestála a výrazně by přispěla k oživení areálu.

Další novinkou by bylo vytvoření řady laviček, sloužících k odpočinku návštěvníků areálu. „Na své si přijdou i cyklisté, kteří zde od příštího roku budou mít místo s certifikátem Cyklisté vítáni,“ uvedl Harabiš. V areálu hradu pro ně budou připraveny uzamykatelné stojany.

Cílem těchto kroků by podle Valašského království měla být integrace areálu do veřejného života obyvatel Štramberku a obcí Lašské brány. Hrad by tak měl v budoucnu sloužit jako komunitní místo, kde by se podle slov Harabiše lidé rádi a čsto scházeli trávit svůj volný čas.