Na již tak poměrně rušném zasedání zastupitelstva běžel bod různé, když se přihlásil zastupitel Milan Šturm (ODS) a uvedl že někdy v dubnu mělo vedení města tiskovou konferenci, na níž zveřejnilo velké podezření o tom, že ze strany minulého vedení města, nebo lidí, kteří se tou věcí zabývali, došlo k porušení zadávacích podmínek a k porušení principu zadání veřejné zakázky na tržnici v Novém Jičíně. „Dokonce jste podali žádost na Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Tuto kauzu jste doprovázeli různými podněty novinářům, ale ono to nějak vyšumělo. Mě velmi mrzí, že jako členové sociálně demokratické strany, která by měla být demokratická a měla by ctít tyto principy, jste nám zatajili, že už jste obdrželi od ÚOHS odpověď,“ pokračoval Šturm s tím, že odpověď přišla 25. září. Nato se pustil do čtení zprávy z ÚOHS.

„Vzhledem k tomu, že změny provedené v dodatku číslo jedna nemohly ovlivnit počet potenciálních uchazečů zadávacího řízení ani výběr nejvhodnější nabídky, a rovněž se nejednalo o změny, jimiž by došlo k předmětu plnění, ke změně nabídkové ceny, či ke změněn rovnováhy v rámci smluvního vztahu, úřad konstatuje, že v tomto konkrétním případě neshledal porušení zákona a neshledal důvody k zahájení řízení z moci úřední,“ dočetl Šturm.

Starosta Nového Jičína Břetislav Gelnar (ČSSD) řekl, že si není jist, že k této věci byla tiskovka a dodal. Že zmíněný úřad požádal o prošetření nejprve jistý občan a teprve poté radnice. „Probíhala reklamační řízení na tržnici, a při té příležitosti jsme si nechali předložit i smlouvu. U ní jsem zjistil dodatek, který byl podepsaný ve stejný den. Vedení města se domnívalo, že šlo o nestandardní postup, kdy v momentě podpisu smlouvy byl dodavatel zvýhodněn oproti jiným uchazečům,“ vysvětloval Gelnar a dodal, že neví o tom, že pokud občan požádá městský úřad o informaci, musí se odpověď zveřejnit obecně a ne zaslat jen tazateli.

Šturm, na nějž tato poznámka mířila, přiznal, že informaci dostal, ale až poté, co si o ni požádal. „Na tiskové konference, na kterou si údajně nevzpomínáte, a které jste se sám zúčastnil, jste tuto věc s velkou chutí zveřejňovali. Tak bych ve vaší pozici očekával to, co mají ve zvyku říci velcí lidé: Spletl jsem se. Vy jste to neudělali.

Do diskuze vstoupil místostarosta Přemysl Kramoliš (SNK ED) „Podivuji se, pane doktore, že se zaštiťujete touto ne zrovna podařenou stavbou. Stálo to zhruba sedmnáct milionů korun a v létě za slunného počasí, tam mohou trhovci prodávat zeleninu jedině sušenou, protože to z velké části nechrání. Musí se tam zastřešovat slunečníky, a když prší deštíky. V zimě to ohrožuj sněhovými lavinami, pokud je sníh. Jsou s tím jenom problémy. Ty peníze byly vynaloženy v podstatě zbůhdarma,“ dokončil svou kritiku Kramoliš.

Zastupitel Petr Jaroň (ODS) se snažil oponovat, že tržnice získala ocenění jako Stavba roku, což přiznal i starosta, když řekl, že osobně na vyhlášení byl. Nato ale začal popisovat technické nedostatky a to, co se stavbou dělá tající sníh. „Ta firma si to neuvědomila, ale nás ty opravy budou stát peníze,“ podotknul Gelnar a dodal, že by nechtěl být u toho, až padající sníh z této stavby někoho zraní.

Zastupitel Miroslav Rešl (ČSSD) přitakal starostovi a uvedl, že si pamatuje, jak ze stavby tržnice spadl sníh a byl to nepříjemné. „Jsem šťastný, že se dělají kroky, které budou chránit naše občany. Ty lavičky už jsou pryč a doufám, že příště se už nic takového opakovat nebude,“ prohlásil Rešl, na nějž reagoval bývalý starosta a současný zastupitel Ivan Týle (ODS). „Každoročně padá sníh ze střech. Z městských i soukromých a nebezpečí hrozí pokaždé, když napadne. A nedokážete ho úplně eliminovat nikdy. Neužívejte, prosím, takovou účelovou argumentaci, že až spadne sníh, může to někoho zabít. Může to zabít sníh, který spadne z jakékoliv budovy. Třeba děti před školou,“ uzavřel polemiku Týle.