Tyto tabule mají napomoci zlepšit informovanost lidí i mimo provozní dobu informačních center. Tabulí je celkem deset a jsou rozmístěny v Kopřivnici, Příboře, Štramberku a dokonce i na Hukvaldech. Lákají nejen na turistické atraktivity regionu, ale také na možnosti sportovního, kulturního a v neposlední řadě také relaxačního vyžití. Informace zahrnují rovněž možnosti ubytování a stravování v Lašské bráně. Vedle kontaktů a otevírací doby, návštěvník například zjistí, zda místo, které jej zajímá, je zapojeno do projektu „Cyklisté vítáni“.

Tabule lze vidět na atraktivních místech, jako jsou Technické muzeum Tatra Kopřivnice, štramberská Trúba, na koupalištích či kousek od Rodného domu Sigmunda Freuda. Nové informační tabule vznikly na základě projektu Zlepšení informační a propagační činnosti Turistického informačního centra Kopřivnice. Právě to se značnou měrou podílelo na jeho realizaci. „V rámci tohoto projektu byly pořízeny i display systémy, neboli takzvané stolní listovací stojany. Ty jsou umístěny na několika recepcích vybraných hotelů a rovněž slouží tamním hostům k načerpání velmi podnětných informací. Například se díky nim dozví, kam mohou vyrazit na výlet, či z jakých možností si mohou vybrat, chtějí–li aktivně strávit svůj volný čas,“ informoval Jan Ražnok z Informačního centra Kopřivnice. Podle něj navíc návštěvníci a turisté dostanou možnost prolistovat i takzvané balíčky zážitků, které byly vytvořeny přímo pro Lašskou bránu.

Projekt byl financován z dotace Moravskoslezského kraje. Na jeho realizaci se také částečně podílelo i město Kopřivnice. (ipa, jah)