Také Kopřivnice se do tohoto projektu zapojila a hodlá ukázat, že na cesty patří kromě aut cyklisté a především pak běžci a chodci. „Pro běžce jsme na tuto sobotu připravili tradiční Běh rodným krajem Emila Zátopka,“ přiblížila program týdne mobility tisková mluvčí Kopřivnice Lucie Petříčková. Memoriál známého kopřivnického rodáka a několikanásobného olympijského vítěze se uskuteční ve městě již pošesté. „Běh odstartuje v jedenáct hodin před technickým muzeem za účasti Dany Zátopkové,“ upřesnila Petříčková. Cílovou pásku pak sportovci protnou v Dřevěném městečku v Rožnově pod Radhoštěm. „Tento závod je součástí Českého běžeckého poháru a letos se ho zúčastní několik běžců z našich partnerských měst,“ zdůraznila mluvčí Petříčková.

Přes dvacet kilometrů dlouhá trať ovšem nebude pro všechny běžecké nohy, a proto město připravilo pro širokou veřejnost další závod, tentokrát s délkou téměř půl druhého kilometru. „Lidový běh s Všeobecnou zdravotní pojišťovnou, pod záštitou Jarmily Kratochvílové, odstartuje také od technického muzea, ovšem už o půl desáté. Pro všechny běžce máme nachystány věcné ceny a nejpočetnější skupina žáků, kteří chodí do stejné školy, získá dort,“ nalákala k sportovním výkonům Petříčková.

Pořadatelům týdne mobility v Kopřivnici je jasné, že ne každý člověk je schopen si dát pořádně do těla. Proto je pro ty, co preferují pěší chůzi, připraven Pochod všech generací aneb „Babičko, dědečku…pojďme zase na výlet“. I při této akci si budou moci účastníci vybrat ze dvou variant obtížnosti. „Procházka startuje také tuto sobotu, a to po jedenácté hodině od budovy bývalého městského úřadu. Jejím cílem pak bude Bubla City ranč,“ oznámila Petříčková a dodala, že ve finiši budou na turisty čekat westernoví koně, tombola a posezení při harmonice.