Druhý ročník zahájila uplynulou sobotu Férová snídaně v parku, přičemž v dalších dnech nechyběly ani sportovní aktivity, zajímavá přednáška nebo tvoření rodičů s dětmi.

To však ještě zdaleka není vše. Pestrý program, v němž si každý najde to své, pokračuje až do soboty 20. května.

Nejvíce akcí pořadatelé naplánovali na dnešní odpoledne. Nejprve, v době od 15 do 18 hodin, se budou moci děti společně se svými rodinnými příslušníky vyřádit v prostorách Základní školy Alšova při sportovně-zábavném odpoledni.

Další program bude od 16 hodin připravený v Mateřské škole I. Šustaly, a to konkrétně dětský Restaurant Day okořeněný v 17 hodin pohádkou loutkového divadla O Pinocchiovi. V podvečer se zájemci přemístí do akademické posluchárny Městské knihovny Kopřivnice, aby si tam poslechli přednášku Znáte svoje předky?

„Z rodinných vyprávění známe historii našich rodičů a prarodičů, málokdy se však již dozvíme nějaké informace o předchozích generacích. Dochované písemné prameny nám dávají omezené možnosti zjistit něco o našich předcích. Tato přednáška Petra Juřáka z Muzea Beskyd ve Frýdku-Místku ukáže cesty, jak a kam se vydat za poznáním svých rodových kořenů," přiblížili pořadatelé k besedě, která začne v 18 hodin. Městská knihovna připravila program také na čtvrtek. Od 13 až do 18 hodin čekají na milovníky hraní v dětském oddělení knihovny hlavolamy a hry pro celou rodinu.

PÁTEK BUDE VE ZNAMENÍ JARMARKŮ

Pátek 19. května bude výhradně patřit jarmarkům. Od 9 hodin provoní centrum města nejrůznější pochutiny farmářů a také květiny v rámci prvního letošního farmářského trhu. K němu se odpoledne v prostorách před kopřivnickým kulturním domem přidá ještě Jarmark poskytovatelů sociálních služeb s doprovodným programem, konaný u příležitosti Dne sociálních služeb.

Dětem nabídne pohádku O Červené Karkulce v podání novojičínského maňáskového divadla EFFATHA Slezské diakonie, dospělým zase přednášku na téma Zaměstnávání osob se zdravotním postižením, ukázku canisterapie nebo vystoupení finalistů letošního ročníku pěvecké soutěže Koprstar a kapely Ogaba.

Závěrečný den letošního Týdne pro rodinu bude patřit tradičním sportovním hrám zdravotně postižených před kulturním domem od 9 hodin. Půl hodiny předtím se mohou zájemci vydat také na Pochod generací. Jedná se o sportovně-zábavnou akci pro celou rodinu, která odstartuje u domu kultury a účastníky zavede až do skautského centra Vanaivan.