Bohatý celotýdenní program odstartuje již tuto sobotu 12. května u galerie Galaxie v parku Edvarda Beneše. Od půl desáté dopoledne se zde uskuteční Férová snídaně, kde budou moci zájemci ochutnat například fair trade čaje nebo kávu a zároveň si protáhnout tělo při cvičení jógy.

V případě nepříznivého počasí se akce přesune do prostoru Lašského muzea.

Kromě toho budou v sobotu na programu také Sportovní hry zdravotně postižených dětí a dospělých, a to od 8.30 hodin na prostranství před Kulturním domem Kopřivnice.

Následující den si přijdou na své ti, kteří se zajímají o včelařství. „Nedělní program bude zaměřený na včely. V kopřivnické Včelnici se děti i dospělí dozví zajímavé poznatky o včelách a včelařích,“ nastínila za organizátory Pavla Zrunková.

DEN PLNÝ SPORTU

Pondělí 14. května bude naopak patřit výhradně sportu. V tělocvičnách na zimním stadionu bude od 16 hodin připravená opičí dráha, poté přijdou na řadu atletika, gymnastika, míčové a pohybové hry nebo cvičení z minulého století.

V úterý 15. května se tříčlenná rodinná družstva utkají v olympijském víceboji v prostorách Základní školy Lubina od 15 hodin. Další program bude probíhat v kopřivnickém Katolickém domě.

„Pro rodiče, kteří by v úterý nechtěli sportovat, připravilo Centrum pro rodinu Kopřivnice v Katolickém domě Kopřivnice Manželské rande,“ prozradila dále Pavla Zrunková.

Pořadatelé Týdne pro rodinu nezapomněli ani na zajímavé přednášky. Ty dostanou prostor ve středu 16. května.

Od 15 hodin se bude v zasedací místnosti radnice hovořit o sexualitě dětí s mentálním postižením a od 16 hodin v centru Balsamina bude řeč naopak o správné chůzi a zdravých zádech. Bohatý program nabídne také následující den. „Protože do rodiny patří také senioři, na čtvrtek 17. května jsme speciálně pro prarodiče připravili Outdoorové dopoledne na Vanaivanu,“ uvedla Barbora Mužíková, koordinátorka projektu Zdravé město Kopřivnice.

Ve stejný den odpoledne se uskuteční také dětský restaurant day, kamarádský fotbalový turnaj pro rodiče s dětmi a pro děti bude připravena také pohádka O perníkové chaloupce a k tomu ježibabí představení. O den později, v pátek 18. května, naplánovali organizátoři v prostorách radnice besedu Fit máma. Nutná je předchozí rezervace na e-mailu stepanka@foodrestart.cz.

TENISOVÝ PROGRAM

Závěrečný den letošního Týdne pro rodinu v Kopřivnici potěší opět sportovce. Pro milovníky tenisu bude v neděli 20. května od 9 hodin připravený v areálu tenisových kurtů turnajový zápas.

„Přihlášky na něj mohou lidé posílat na e-mailovou adresu pavla.zrunkova@koprivnice.cz. Od tří hodin odpoledne bude v areálu tenisových kurtů probíhat beseda o možnosti trénování dětí i dospělých v každém věku,“ doplnila k programu mluvčí města Jana Hromočuková.