Nechat si poradit v této oblasti mohou i občané Kopřivnice, a to hned na dvou přednáškách. První se uskuteční v Muzeu nákladních automobilů Tatra, druhá v tradičnějším prostředí Městské knihovny Kopřivnice.

Muzejní hrátky s pamětí se budou konat úterý 14. března od v 16 hodin pod vedením lektorky trénování paměti Lucie Kazlepkové. „Posluchači se během přednášky dozvědí, jak s pamětí souvisí pozornost, jak ji trénovat nebo jak pracovat s motivací. Seznámí se se základními mnemotechnikami, tedy pomůckami pro snadnější zapamatování, a nebude chybět ani jejich praktická ukázka. A protože se akce koná v technickém muzeu plném automobilů, budou zábavné kvízy a úkoly zaměřeny právě na auta a dopravu,“ uvedla Lucie Kazlepková s tím, že vstup bude zdarma a není třeba mít obavy z nějakého zkoušení či složitých úkolů.

Klimkovický tunel. Ilustrační foto.
Klimkovický tunel na dálnici D1 uzavřel výpadek elektrické energie

O den později, tedy ve středu 15. března, proběhne podobně zaměřená akce také v místní knihovně. Přednáška Mozkový jogging, kterou povede lektorka Kamila Mičková, odstartuje již v 9 hodin v akademické posluchárně v Kulturním domě Kopřivnice. Po přednášce budou mít účastníci možnost přihlásit se na připravovaný kurz trénování paměti v rámci Akademie třetího věku. Základní principy dobrého fungování paměti je dobré znát v každém věku.