„Hlavním cílem této akce je seznámit veřejnost s pestrou nabídkou sociálních služeb a upozornit na jejich potřebnost, kvalitu a dostupnost. V průběhu týdne se mohou zájemci na mnoha místech republiky seznámit s tím, jaké služby lze využít při překonávání nepříznivých životních situací, do nichž se může dostat každý z nás,“ nastínila mluvčí kopřivnické radnice Lucie Petříčková.

V celé republice bude prezentovat služby pro seniory, osoby se zdravotním handicapem, osoby ohrožené sociálním vyloučením i jinak znevýhodněné skupiny více než 640 poskytovatelů těchto služeb. Mezi nimi to budou i kopřivnická zařízení Klub Kamarád, Domov pro rodiče a děti v nouzi, provozovaný obecně prospěšnou společností Salus, a Středisko sociálních služeb Kopřivnice. Všichni tito tři poskytovatelé chystají na středu 7. října 2009 dny otevřených dveří.

Domov pro děti a rodiče v nouzi na Tyršově ulici bude pro veřejnost otevřen od 9 do 15 hodin, do nízkoprahového klubu pro děti a mládež Kamarád na Francouzské ulici se mohou přijít zájemci podívat i pobavit od 10 do 18 hodin a Středisko sociálních služeb Kopřivnice zpřístupní všechna svá zařízení, tedy Dům s pečovatelskou službou na ulici Česká, Azylový dům na ulici Horní a denní stacionář Kopretina ve Vlčovicích, od 10 do 17 hodin.

Bližší informace o sociálních službách ve městě Kopřivnici lze získat také na internetových stránkách www.koprivnice.cz.