Symbol japonského jenu ¥ charakterizuje noční týmovou hru, do které je už nyní přihlášeno přes třicet týmů, nejčastěji čtyř až pětičlenných. V Novém Jičíně a jeho okolí budou skupinky řešit nejrůznější úkoly od soboty 12. listopadu podvečer až do poledne následujícího dne.

„Soutěž bude napínavá, ne-li napínavější než loni," slibuje Radim Mohler, jeden ze dvou organizátorů, kteří v současné době mají plné ruce práce s přípravou strategické hry. Stanovišť bude podle nich mezi deseti až dvaceti, konkrétnější být nechtějí, protože i jejich přesný počet, stejně jako mnoho dalšího, bude až překvapením pro samotné hloučky ninjů. „Hra se týká Nového Jičína a jeho blízkého okolí a soutěžící se mohou těšit na návštěvu netradičních míst, které mohl málokdo navštívit," odtajňuje alespoň základní informace Radim Mohler.

Slovy autorů, se jedná o týmovou strategickou noční hru, ve které je potřeba spolupráce, důvtipu a logického úsudku. Úsudku, podle kterého hráči postupují městem na základě získaných indicií. „Propracovaný systém úkolů a nápověd jsou nedílnou součástí této hry. Hry, kde nejsou dána téměř žádná pravidla, jen spousta možností. Možnost máte i vy. I vy můžete vyhrát a získat spoustu emocí, myšlenek, radosti, zábavy a zážitků. Zažijte něco výjimečného, nenechte si ujít jedinečnou atmosféru reálné noční hry," zvou na netradiční zážitek pod rouškou listopadové tmy organizátoři.

Kdo má chuť se připojit, má šanci do neděle 30. října. Týmy (dvou až pětičlenné, alespoň jeden člen týmu musí být starší 18. let) se přihlašují vyplněním online přihlášky umístěné na http://nocnihra.ninja. Tým je oficiálně přihlášen po zaplacení účastnického poplatku 250 Kč za každou zúčastněnou osobu. Poplatek je nevratný a musí být uhrazen na účet číslo 1018395615/6100 nejpozději do 30. října 2016. Do textu zprávy k úhradě je nutné uvést název týmu.

Začátek hry je v sobotu 12. listopadu na Masarykově náměstí v Novém Jičíně v 17:00 hodin a probíhá po městě a jeho blízkém okolí. Jednotlivá stanoviště jsou vždy na bezpečném, veřejně přístupném místě. Hra se koná za každého počasí. Hra končí o den později, v neděli 13. listopadu ve 12:00 hodin vyhlášením výsledků ve Středisku Volného času Fokus, Nový Jičín. „Doporučujeme, aby alespoň jeden člen týmu znal Nový Jičín a jeho okolí. Doporučujeme mobilní telefon s nabitou baterií a příjmem internetu," připomíná Radim Mohler.

Na závěr lze prozradit jen jednu z mála dopředu známých jistot a zároveň objasnit, proč je znak japonské měny pro hru důležitý. Všechna stanoviště a součásti hry jsou označeny symbolem jenu ¥.