Základní škola Tyršova, která v letošním roce slaví 130 let od svého vzniku, pořádně prohlédla. Historická budova z 19. století se dočkala nové vkusné fasády i střechy.

„Na ZŠ Tyršova se opravila část fasády, vyměnila se střešní krytina včetně některých částí krovu a na budově se instaloval nový hromosvod,“ uvedla vedoucí odboru školství novojičínské radnice Oldřiška Navrátilová. Na tyto opravy padlo přes 8 milionů korun, celkem radnice vynaložila v letošním roce na rekonstrukce škol bezmála 17 milionů korun.

„Další významnou zakázkou byla třetí etapa výměny elektroinstalace na základní škole Komenského 68. V prvním nadzemním podlaží školy se instalovalo nové osvětlení s LED technologií, vypínače, zásuvky a datové rozvody. Rekonstrukce osvětlení ve škole začala v roce 2015 a byla rozčleněna na tři etapy. Za tu poslední město zaplatilo 1,1 milionu korun. Ve škole se také natřela některá okna a vstupní dveře,“ sdělila dále Marie Machková, mluvčí novojičínské radnice.

Základní a mateřská škola na Jubilejní ulici získala nový plynový kotel, školka Máchova má z části nové sociální zařízení. Do prostor mateřské školy na ulici K. Čapka se namontovaly klimatizační jednotky a práce se dotkly také MŠ Komenského 78. „Z rozpočtu radnice se však neopravovaly jen školy a školky, jejichž zřizovatelem je město. V soukromé střední odborné škole Educa na ulici Bohuslava Martinů, která sídlí v městské budově, se opravila vnější fasáda tělocvičny,“ doplnila Marie Machková.