Centrum Bílovce, Kopřivnice a Štramberka zdobí živé stromy, které rostou na náměstích, Studénka rozsvěcuje elektronickou verzi vánočního stromu a zbylá města mají na náměstích většinou stromy, které někdo pro tuto příležitost daroval.

Výjimkou jsou Odry, které mají strom přivezený z pozemků města, jež se nacházejí v Kamence, místní části Oder.

Nemocnice Agel Nový Jičín.
S očkováním v Novém Jičíně budou pomáhat i lékaři z ambulancí

Ve Fulneku zdobí místní náměstí strom, který městu poskytl dárce z Heřmanic u Oder, ve Frenštátě pod Radhoštěm stojí vánoční strom, který rostl u rodinného domu v jedné ze zahrad v centru města.

Pavel Stachura, vedoucí Technických služeb města Frenštát pod Radhoštěm, doplnil, že strom byl schválený ke kácení.

„Majitel ho městu nabídl jako vánoční strom,“ doplnil Pavel Stachura. V Novém Jičíně zkrášluje Masarykovo náměstí strom, který darovala rodina z Bludovic, místní části Nového Jičína.

Novojičínsko pokryla vydatná vrstva sněhu. Takto to vypadalo v pátek 10. prosince dopoledne na Odersku, v okolí Studénky či Kunína.
OBRAZEM: Sníh vytvořil na některých místech Novojičínska pěkné scenérie

Štědrého dárce mají v Příboře. Podle příborské kronikářky Ireny Nedomové, je strom, jež stojí na náměstí Sigmunda Freuda, již druhý, který daroval stejný dárce.

„Je z ulice Svatopluka Čecha. Je to podruhé z téže zahrady, další strom už tam nemají,“ uvedla Irena Nedomová s tím, že byl odhadem vysoký 16 metrů, z bezpečnostních důvodů ho pracovníci příborských technických služeb museli zkrátit na zhruba devět metrů.

„Technické služby vždycky dají výzvu, jestli se najde nějaký dárce stromu, protože městské zásoby pěkných stromů se již před léty vyčerpaly. Asi před čtyřmi roky jsme darovali strom i my,“ poznamenala Irena Nedomová a dodala, že letošní vánoční strom měl stáří 48 let.

Prostor, kde bude nový domov stát.
Kopřivnice bude mít konečně domov pro seniory, i pro ty se zvláštní péčí

Kromě okolní vánoční výzdoby je v blízkosti vánočních stromů v Novém Jičíně, Kopřivnici, Odrách a ve Frenštátě pod Radhoštěm možno vidět také betlém