Informace o tom, že u kruhového objezdu nedaleko silnice D48 mají přibýt provozovny McDonald's a Lidl, oficiálně zazněla na posledním zasedání zastupitelů Příbora, když se jednalo o možném vybudování cyklostezky do plánované obchodní zóny.

Místostarostka Příbora Dana Forišková uvedla, že se jedná o možnou spolupráci s budoucími uživateli obchodní zóny v Jičínské ulici. „Proběhlo jednání s vlastníky pozemků o ploše vymezené Jičínskou ulicí a dálnicí D48. Předmětem jednání bylo projednání možnosti převodů pozemků, případně jejich části, vhodných k realizaci cyklostezky propojující Jičínskou ulicí s pozemky v obchodní zóně,“ sdělila Dana Forišková.

Čirůvka dvoubarvá.
Drahanská vrchovina je štědrá. Houby rostou i v zimě. Poznáte některé?

Vedoucí odboru investic, rozvoje a správy majetku města Jaroslav Šimíček doplnil, že nedlouho před zasedáním zastupitelstva se uskutečnila schůzka se zástupci všech subjektů, kteří v obchodní zóně mají své záměry. „Všichni, kteří tam jsou, se chtějí podílet na realizaci. Pokud budou tři, a město jako čtvrtý subjekt, všichni by se chtěli na té investici podílet rovným dílem,“ nastínil Jaroslav Šimíček a dodal, že z probíhajících jednání je jasné, že každá ze společností chce v obchodní zóně realizovat svůj záměr. „McDonald's má všechny předprojekční přípravy, včetně stanoviska z Kopřivnice z hlediska územního plánu, vyřízeny. Jak to mají mezi sebou, je privátní záležitost,“ podotkl Jaroslav Šimíček.

Novoroční výstup na hrad Helfštýn, 7. ledna 2023
Helfštýn o víkendu opět trhal rekordy. Výstup přilákal více než pět tisíc lidí

Zastupitelé poté odsouhlasili záměr města odkoupit od vlastníků pozemky potřebné pro vybudování cyklostezky. Ta by podle plánu měla propojit Štefánikovu ulici, která vede z centra Příbora, s pozemkem společnosti Lidl. Na jednání zástupců investorů a města, které se uskutečnilo v listopadu loňského roku se hovořilo rovněž o pěším propojení z Jičínské ulice k provozovně společnosti McDonald‘s. Výhledově by v okolí zóny mohla vzniknout vycházková trasa.