Již pošesté uspořádal tamní Western klub Suchdolský country fest, na kterém vystoupilo dvacet country kapel a písničkářů. „Přijeli hudebníci z různých koutů severní Moravy – z Bruntálu, Nového Jičína, Valašského Meziříčí nebo z Ostravy," řekla k dvoudenní akci předsedkyně suchdolského Western klubu Ľudmila Tošovská s tím, že první den přilákal na 150 country příznivců.

Zpestřením pro návštěvníky bylo v sobotu vystoupení Dušana Dvořáka, vrhače nožů, s partnerkou, jenž po setmění ukázal také ohňovou show. Děti si mohly vyzkoušet malování na sklo, nechyběly ani stánky s kytarami a různými dekoracemi.

„Příští ročník festivalu bychom chtěli uspořádat v našem vlastním přírodním areálu Malá Skála, který jsme dostali na patnáct let výpůjčkou od městyse," doplnila dále Ľudmila Tošovská a na závěr dodala, že na druhý prázdninový měsíc připravují v areálu Malá Skála další zajímavá setkání, a to konkrétně 6. ročník Westernových závodů a dojezd Pony Expressu ze Slovenska a Polska. Obě akce se uskuteční v sobotu13. srpna.

Ivana Reková