Informaci o úniku neznámé chemické látky dostali policisté zobvodního oddělení ve Studénce, která po půl třetí odpoledne. „Šetřením na místě bylo zjištěno, že z vagónové cisterny unikl dusičnan amonný, což je kapalné hnojivo, a bylo určené pro firmu ze Studénky,“ informoval okresní policejní mluvčí Zbyněk Tomšík. K úniku chemikálie došlo údajně vlivem netěsnosti hlavního uzávěru umístěného na horní části cisterny. „To se projevilo až při posunu vagónu a následném odstavení na odstavnou kolej u takzvaného veřovického nástupiště,“ popsal policejní mluvčí.

Likvidaci uniklé látky, a opravu hlavního uzávěru, provedli profesionální hasiči z Nového Jičína a Hasičského záchranného sboru Českých drah Ostrava. Ti také věc prošetřují. „Úmyslné poškození nebylo zjištěno, k ohrožení zdraví a životního prostředí nedošlo,“ poukázal Tomšík.

Na místě zasahující hasiči nejprve vůbec nevěděli o jakou látku se jedná. Okolí vagonu proto spolu spolicisty zajistili. „Jedná se vlastně o čpavek smočovinou, tato látka ale nemusí být označená. Spojili jsme se proto s majitelem cisterny, ten řekl, že to nebezpečné není,“ potvrdil krátce po zásahu řídící důstojník Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje Josef Benýšek a dodal, že systémy byly nastartované dobře. „Akorát se prokázalo, že to jedovaté není.“

Podle službu konajícího výpravčího železniční stanice Studénka zásah hasičů a policie dopravu ve stanici neovlivnil. „Všechny vlaky odjely podle jízdního řádu,“ potvrdil.