První soutěž město muselo zrušit, neboť všechny nabídky přesahovaly jeho finanční možnosti. Druhé zadávací řízení, po úpravě projektu, sice přineslo zajímavou cenu, ale muselo být opět zrušeno kvůli nedostatkům v doložené kvalifikaci vítězné firmy.

Ilustrační foto.
Fulnecký finanční úřad nepochybil, požadovanou více než miliardu stát uhájil

Do třetího výběrového řízení se přihlásily čtyři firmy začátkem listopadu Rada města Kopřivnice vybrala nabídku společnosti Geosan Group, která chce rekonstrukci kopřivnického centra provést za cenu 119 milionů korun včetně DPH. Předpokládaná hodnota zakázky podle projektové dokumentace přitom byla stanovena na 143 milionů korun včetně DPH.

Tisková mluvčí Kopřivnice Lucie Macháčková sdělila, že proti výběru nikdo v zákonné lhůtě nevznesl námitky a tak by mělo v brzké době dojít k podpisu smlouvy.

„Po podpisu smlouvy mezi městem a společností Geosan Group budou zahájeny přípravné práce, jako jsou příprava dílenské dokumentace, vytyčování inženýrských sítí, vyřizování uzávěrek komunikací, umístění zařízení staveniště a podobně,“ doplnila Lucie Macháčková.

Cyklostezka. Ilustrační foto.
Cyklostezka ve Frenštátě je hotová. Za kolik to bylo a kudy povede?

Jak již dříve naznačil starosta Kopřivnice Miroslav Kopečný, stavební práce na samotném díle by mohly být zahájeny v závislosti na klimatických podmínkách zhruba v březnu, bezprostředně po přeložce vedení společnosti ČEZ, kterou nelze realizovat v teplotách pod 5 stupňů.

Revitalizace centra Kopřivnice je rozplánována na 28 měsíců a bude rozdělena do čtyř etap. Stavbu zahájí zatrubnění Kopřivničky, která protéká přímo pod centrální částí města. Dá se očekávat, že stavební práce v příštím roce výrazně omezí pohyb v centru města, firma proto bude muset vždy zajistit bezpečný průchod.

Ilustrační snímek.
Kino v klidu. V Kopřivnici chystají promítání pro lidi s mentálním handicapem