VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Úpravy v obci by měly zvýšit bezpečnost

Olbramice - Občanům obce Olbramice nastanou od pondělka krušné časy. Obec se totiž chystá na největší stavební akci v tomto roce. Výstavba autobusového zálivu a přechodu pro chodce přijde obec celkově na necelé čtyři miliony korun.

28.8.2008
SDÍLEJ:

Ilustrační fotografieFoto: Archiv Policie ČR

Více než polovinu těchto nákladů pokryjí peníze ze Státního fondu dopravní infrastruktury v Praze. „Protože jsme malá obec a těch zbývajících milion třista tisíc bychom z rozpočtu nevyčlenili, prodáme jednu obecní parcelu v části Kolonie,“ doplnil starosta obce Ladislav Bárta. „Výnos z prodeje bude použit na dofinancování projektu,“ dodal starosta.

Toto pondělí započaly přípravy prací předáním staveniště firmě, která bude provádět stavební úpravy. Na druhý den zavedli pracovníci průzkumné sondy do podloží. „Tady nás možná čekají komplikace. S kanalizací jsme finančně nepočítali, takže uvidíme, co nám průzkum odhalí. Kanalizace je pod plánovanou výstavbou, ale samozřejmě ji tam nenecháme, pokud by byla v nevyhovujícím nebo dokonce v havarijním stavu.“ ujišťuje Bárta.

Projekt přestavby se člení na čtyři fáze. Obec začala tím nejdůležitějším, výstavbou nové čekárny s autobusovým zálivem a vlastním zastávkovým pruhem. K tomuto významnému prvku přibude osvětlený přechod pro chodce na ulici Klimkovické, nejfrekventovanější ulice v obci. Druhá fáze se bude zabývat prodloužením chodníkového komplexu, který končí před místním pohostinstvím. Tento bude pokračovat až k přechodu pro chodce a umožní bezpečný pohyb v okolí vozovky.

Třetí etapa si klade za cíl vybudování nástupního ostrůvku na Hlavní ulici směrem na Zbyslavice. Přibudou také volná parkovací místa pro motoristy. Posledním cílem přestavby je úprava náspu za fotbalovým hřištěm. Obec jej plánuje osadit zelení a zmirnit sklon jeho svahu. Nebude chybět ani nový chodník, který zajistí bezpečný přechod občanů z blízkosti Josefovic.

Autor: Věra Růčková

28.8.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

JEDNA Z NADĚJÍ novojičínského plaveckého klubu Marie Skopalová (uprostřed) ukázala hned na úvod sezony výtečnou formu.

Skopalová přivezla ze Znojma zlato

ZÁVIŠICKÝ TALENT Radek Rýpar (vpravo) získal na Českém poháru v Brně v nabité konkurenci bronz. Na snímku s rovněž bronzovým Danem Šimkem. Snímky. TJ Závišice

Závišické judo znovu ukázalo kvalitu

V Bílovci se bude stavět křížová cesta

Křížová cesta povede z Bílovce směrem na Bílov a hotová má být na jaře příštího roku.

Obec Mořkov chce zvelebit centrum

Odkup pozemku od Jednoty Hodonín schválili zastupitelé Mořkova.

Hokejisté kopřivnické Tatry pomohli dobré věci

Druholigoví hokejisté Tatry Kopřivnice společně darovali krev v Krevním centru Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě.   

Evropské poháry? Postupně za tím půjdeme

Říká v rozhovoru pro Deník spojka extraligové Kopřivnice Patrik Fulnek, který by rád pomohl naplnit čtyřletou vizi klubu.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení