VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Úřad v Odrách se asi bude stěhovat

Ke stěhování více odborů městského úřadu Odry zřejmě dojde v dohledné době. Stávající prostory jsou nevyhovující.

28.9.2017
SDÍLEJ:

Do tohoto objektu na Radniční ulici by se mohla přestěhovat část městského úřadu v Odrách.Foto: Deník / Pavelek Ivan

Se stěhováním části oderského městského úřadu se začalo hovořit v souvislosti s rekonstrukcí domů číslo 93 a 95 v Radniční ulici v Odrách, kde v současné době ještě sídlí pracoviště České pošty.

VZNIKNOU KANCELÁŘE

O tom, zda další prostory budovy jsou vhodné pro potřeby městského úřadu, si město nechalo zpracovat materiál, kterým se v pondělí na svém zasedání zabývali oderští zastupitelé. „Celková rekonstrukce znamená odstranění střešního pláště, odstranění veškerých příček, schodiště, stropních konstrukci jednotlivých podlaží, zároveň to znamená nově postavenou střešní konstrukci, nové podlahy nové veškeré příčky. Projekt je upraven tak, aby to bylo vhodné pro kancelářské prostory,“ uvedla Olga Veverková, vedoucí odboru správy nemovitého majetku oderské radnice.

Na ni navázala tajemnice úřadu Dagmar Vávrová. Ta připomněla, že hlavní část úřadu je v současné době na náměstí v domech číslo 14 a 16, kde kupříkladu ve třech přízemních místnostech jsou špatné kanceláře rozvoje města.

„Jsou v nevyhovujících podmínkách, v zimě, a bez odpovídajícího denního osvětlení. V zadní části přízemí je také společná kancelář pro živnostenský úřad a pro pracovníka krizového řízení. Ta je velmi nevyhovující, protože kancelář krizového řízení má stanovený jednoznačné prvky zabezpečení, které tady vůbec nemáme,“ upozornila tajemnice a poznamenala, že v budově sídlí i vedení města.

Další odbory sídlí na protější straně náměstí v domě číslo 50 a vedle v domě, kde je knihovna. V Kostelní ulici, v objektu kde je městské muzeum pak jsou kanceláře odboru kultury a školství a sídlí tam pracovník muzea. Část odboru a sociálních věcí sídlí ve zmíněném objektu v Radniční ulici, kde je rovněž Oderská městská společnost.

„Ani jedno z pracovišť úřadu není bezbariérově přístupné. Takže občan se sníženou schopností pohybu se do těchto prostor nedostane a pracovníci musí seběhnout k jednání do přízemí,“ upozornila Dagmar Vávrová s tím, že objekt v Radniční ulici jako jediný skýtá možnost k využití k centralizaci činností městského úřadu. Do něj by se podle tajemnice přestěhovaly odbory s přenesenou působností pro výkon státní správy.

Starosta Oder Libor Helis podotknul, že takové využití objektu v Radniční ulici by vyřešilo potřeby úřadu, místostarosta Pavel Matůšů ale upozornil, že součástí materiálu by mělo být, co bude s objekty na náměstí, které úředníci opustí.

O konkrétních případných změnách zastupitelé budou jednat na říjnové pracovní schůzce, kde budou řešit i možné využití dalších dvou objektů ve městě bývalého kina a obchodního domu.

Autor: Ivan Pavelek

28.9.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

EY Podnikatel roku 2017 Moravskoslezského kraje, pondělí 22. ledna 2018. Vítězem se stala společnost Isotra.
11

Začínali v garáži, dnes patří mezi přední výrobce nejen u nás, ale i ve světě

Ilustrační foto.

Ujet od nehody? Dostaneme vás! vzkazuje moravskoslezská policie zbabělým řidičům

Hygienici: Chřipek i respiračních chorob přibývá

Počet případů akutních respiračních infekcí (ARI) v Moravskoslezském kraji pozvolna narůstá a s tím souvisí i počet osob ošetřených pro akutní respirační infekci na lékařských pohotovostních službách.

Zámek v Bartošovicích láká k ubytování

Celkem 749 hostů se ubytovalo v roce 2017 na zámku v Bartošovicích.

Hod vánočním stromkem a stovky maličkých běžkařů: prohlédněte si videa víkendu

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 20. až 21. ledna 2018.

Triumvirát Drahoš – Horáček – Hilšer v Ostravě: Zeman už nesmí vládnout!

Při své poslední návštěvě regionu před druhým kolem prezidentských voleb zavítal Jiří Drahoš do ostravského Divadélka pod věží, kde mu před odhadem čtyřmi stovkami lidí vyjádřili podporu také poražení kandidáti z prvního kola Michal Horáček a Marek Hilšer.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT
>