„V loňském roce jsme si poprvé vyzkoušeli, co tato akce obnáší a letos jsme se rozhodli zapojit znovu," vysvětlila koordinátorka projektu Zdravé město Kopřivnice Romana Bukovská s tím, že pracovníci městského úřadu také letos nasednou na kola a podpoří tak zdravý životní styl. Nově budou moci využít také kolečkové brusle, skateboard či longboard nebo si do práce zaběhat či se projít pěšky.

„Z loňska máme vyzkoušeno, že šlapáním do pedálů se dá vylepšit nejen fyzická kondice, ale také nálada. Přesto v kampani nejde pouze o sport a zábavu s kolegy. Prvotním cílem je přispět k tomu, aby bylo naše město příjemnějším místem pro život a aby se lidé více zamýšleli nad dopady svého jednání na přírodu kolem nás," pokračovala koordinátorka projektu.

MOTIVAČNÍ SOUTĚŽE

V rámci šestého ročníku se uskuteční také řada motivačních soutěží, do nichž se mohou zapojit také týmy z jiných kopřivnických organizací. Na účastníky čekají soutěže v kategoriích pravidelnost, kreativita, výkonnost či cykloopatření. „Firmy, které svým zaměstnancům poskytují nejlepší cyklistické podmínky, mohou soutěžit rovněž o titul cyklozaměstnavatel roku," dodala Romana Bukovská.

V loňském roce se do kampaně Do práce na kole zapojilo na 7280 lidí z 1156 firem a institucí z čtyřiadvaceti měst. Do letošního ročníku se přihlásilo celkem pětadvacet českých měst, přičemž svou účast opět přislíbila také novojičínská radnice.

Ivana Reková