Účastníků bylo nad očekávání mnoho. Celkem startovalo 101 dětí, 59 dospělých na sportovní trase, 47 na hobby trase a 32 běžců v 8 štafetách, což dohromady činí 239 běžců.

Přípravy začaly už v pátek 24. května, kdy Městská policie Příbor zajistila uzávěru náměstí a dohlížela na bezpečnost, Technické služby města Příbora se postaraly o přípravu náměstí, stavbu stánků a rekvizit, přípravu parkovišť a úklid. Junáci se zapojili do kompletní přípravy tras a pomáhali s organizací celého závodu, divadelní spolek Přídlo a zpěvačka Kaczi oživili sportovní akci kulturním vystoupením.

„Rádi bychom poděkovali všem sportovcům, spoluorganizátorům, sponzorům, fotografce Stáni Slovákové a Local TV Příbor za jejich neocenitelnou pomoc a podporu při realizaci 4. ročníku Příborského běhu,“ uvedla Iveta Busková z oddělení kanceláře vedení města a školství.

Navzdory nepříznivé předpovědi bylo počasí vcelku přívětivé, s občasnými „aprílovými“ přeháňkami. O zábavu pro děti se staraly moderátorky a maskot „sluníčko“ z Rádia Čas, kteří připravili hry a malování na obličej. Skákací hrady byly jako vždy velmi populární. Doplňkový farmářský trh nabídl divákům možnost zakoupit si farmářské ovoce a zboží, uzenářské výrobky, kávu, míchané nápoje, trdelníky a další dobroty.

close Příborský běh 2024. info Zdroj: Stanislava Slováková zoom_in Příborský běh 2024.

Moderátor pan Marian Žárský společně s Jiřím Tuzou odstartovali jednotlivé kategorie dětských i dospělých běžců podle plánu. Ceny vítězům dětských kategorií předávali místostarosta Bohuslav Majer a Jiří Tuza, zatímco dospělým běžcům ceny předali starosta Jan Malík a opět Jiří Tuza.

Závod proběhl hladce a skončil dle naplánovaných časových termínů, což umožnilo fanouškům hokeje včas se připojit ke sledování důležitého postupového zápasu. Pro milovníky hudby pokračoval od 14 hodin „Příběh fest“, který přilákal své příznivce. I přes odpolední horko kapely vytvořily příjemný hudební zážitek a diváci se bavili až do 21. hodiny.

Příborský běh 2024 se tak stal nejen sportovní, ale i společenskou událostí, která spojila obyvatele Příbora a okolí v příjemné atmosféře plné sportu, zábavy a kultury.