Právě Nikolka je důvodem výstavy Kočičí, která před pár dny obsadila kopřivnickou K-Galerii. Téměř dvě desítky autorů na ní vystavuje kresby, malby, výtvory z keramiky, hračky a jiné předměty. Všechny kočičí výtvory nejrůznějších velikostí a barev je možné zakoupit a většina autorů se rozhodla, že utržené peníze daruje Nikolce na lázně, které téměř tříleté holčičce výrazně pomáhají.

„Chci poděkovat všem, hlavně paní Zámišové, která má tuhle výstavu na svědomí, že nám pomáhají ulehčit osud naší malé princezny," poděkovala přítomným maminka Nikolky Michaela Bartlová.

Se slzami v očích k přítomným promluvila i babička holčičky: „Kočky miluji v jakémkoliv podání, sama mám jednu doma, a tohle je krása. Musím vám říct, že dokud se člověk osobně nesetká s něčím podobným, s čím procházíme s Nikolkou, pak neumí dostatečně ocenit pomoc druhých. Moc vám za vaši pomoc děkuji."

Výstava Kočičí potrvá do 24. srpna.

Výstava Kočičí spojila téměř dvě desítky autorů, kteří nejen milují kočky, ale chtějí pomoci s fi nancováním léčby Nikolky.

Výstava Kočičí spojila téměř dvě desítky autorů, kteří nejen milují kočky, ale chtějí pomoci s fi nancováním léčby Nikolky. DENÍK / Jana Hromočuková